Wracamy ze szpitala do domu. Jak na tę drogę ubrać niemowlaka?

Wracamy ze szpitala do domu. Jak na tę drogę ubrać niemowlaka?

Pierwsza podróż niemowlaka

 

Powrót z nowo narodzonym maluszkiem do domu można nazwać nawet swego rodzaju świętem.  Po długim czasie dziewięciu miesięcy oczekiwania, po przeżyciach związanych z porodem, mama i dziecko wracają w progi ciepłego mieszkania, gdzie czekają zabawki, łóżeczko, tata, starsze rodzeństwo... Zanim jednak to się stanie i malec pozna uroki swojego pokoju, trzeba przebyć z nim drogę powrotną ze szpitala do domu. Obojętnie, jaka odległość dzieli te dwa miejsca, trudno jest nie bać się o zdrowie niemowlaka. Noworodki są małe, kruche i to całkowicie naturalne, że boimy się zrobić im krzywdę. Latem pojawia się strach o to, czy maluch się nie przegrzeje albo nie dostanie udaru cieplnego, a zimą lęk o przeziębienie. Nie należy jednak panikować, a po prostu zadbać o dobór odpowiedniej garderoby na wielkie wyjście.

 

Ubieramy niemowlaka latem

 

Jeśli nasze szczęście przyszło na świat wiosną bądź latem, jesteśmy w ciut lepszej sytuacji niż rodzice zimowych dzieci. Chodzi o to, że na taką porę roku nie trzeba szykować aż tak wielu ubrań, a sam proces zakładania stroju wydaje się szybszy i krótszy. Główna zasada, jaką powinniśmy się kierować przy doborze garderoby dla noworodka, to dostosowanie jej do pogody. Gdy na dworze jest ciepło, nie trzeba ubierać malucha w liczne warstwy ubranek, ani zakładać mu grubych bluz. W zupełności wystarczy body z krótkim rękawem.

 

 body krótki rękaw

Nie zapominajmy jednak o tym, że pogoda w Polsce bywa zdradliwa i szybko się zmienia, dlatego miejmy pod ręką kocyk albo bluzę, które w razie potrzeby założymy dziecku.

 

Ubieramy niemowlaka zimą

 

Zima i jesień to czas, kiedy świeżo upieczeni rodzice martwią się o swoje maluchy szczególnie mocno. Zimny wiatr, rzęsisty deszcz, a nawet prószący z nieba śnieg – to wszystko potęguje ryzyko zaziębienia noworodka. Nie znaczy to jednak, że nie da się przebyć drogi do domu bezpiecznie. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, między innymi o ubieraniu niemowlaka na cebulkę. (body, kaftanik, kurtka). Na moment przebywania na dworze załóżmy dziecku także szaliczek, czapeczkę i rękawiczki. Jeśli zaś tego dnia na zewnątrz jest szczególnie mroźno, możemy opatulić naszego aniołka ciepłym, bawełnianym kombinezonem.

 kombinezon

 Pierwsza podróż z dzieckiem to stresujące przeżycie, ale też wielka radość. Zaopatrz się na tę okoliczność w odpowiednie ubranka w sklepie interenetowym malani.pl, a zapamiętasz ten dzień jako jeden z najpiękniejszych w Waszym życiu.

 

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach i promocjach. Otrzymaj 5% RABATU na pierwsze zakupy

Modny maluszek — mała dziewczynka

Każda mama pragnie, by jej maleństwo wyglądało pięknie codziennie i od święta. Mała Księżniczka, czy to leżąca w łóżeczku, czy wychylająca się z wózeczka na spacerze, czy uśmiechająca się w uściskach taty — zawsze może być ubrana w prześliczne, miękkie ciuszki!
Czytaj więcej