Jakie są największe zalety odpłatnej opieki zdrowotnej?

Codzienne setki osób korzysta z usług służby zdrowia. Gdy chorujemy lub coś nam dolega, to kierujemy się po pomoc do lekarza. W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia możemy korzystać z pomocy lekarskiej całkowicie za darmo, jednak większość osób i tak korzysta dodatkowo z prywatnej służby zdrowia. Składki odprowadzane są od naszych wypłat co miesiąc, więc oczywiste byłoby to, żeby do lekarza dostać się od ręki. Niestety w przypadku NFZ jest zupełnie inaczej niż w przypadku prywatnych placówek. Dlaczego więc publiczna opieka zdrowotna nam nie wystarcza?

Kolejki, kolejki i jeszcze raz kolejki…

Prywatne przychodnie Łódź lub w innym mieście, to swego rodzaju ratunek dla wielu z nas. Publiczne przychodnie słyną z tego, że trzeba swoje odstać. Przy rejestracji – swoją drogą pierwsze brane są pod uwagę osoby, które stoją osobiście w kolejce, a w drugiej ci dzwoniący telefonicznie – czeka się wiele godzin na swoją kolej, nie wspominając już o tym, ile trzeba czekać na swoją kolej przed gabinetem do lekarza. Do tego dochodzi również możliwość niedostania się, czy też niezarejestrowania się, bo przecież liczna numerków i miejsc jest ograniczona.

W przypadku lekarzy specjalistów, czas oczekiwania w publicznych placówkach, może sięgać od kilku tygodni, do nawet kilku lat – chodzi tutaj o jakieś poważniejsze zabiegi, np. kardiologiczne. Jeżeli natomiast chodzi o prywatną opiekę zdrowotną, to na wizytę nie trzeba długo czekać. Przy rejestracji możemy wybrać sobie dogodny dla nas termin lub uzgodnić go z lekarzem prowadzącym. Czas oczekiwania w takich placówkach sięga od kilku godzin do zaledwie kilku dni. To dla wielu chorych wybawienie z opresji w sytuacji bez wyjścia, np. kiedy wizyta w publicznej placówce zostaje odwołana.

Przychodnie Łódź – największe zalety prywatnej opieki medycznej

Korzystając z prywatnej opieki zdrowotnej, nie musimy martwić się o kolejki i długi czas oczekiwania. Takie placówki, jak np. Bałuckie Centrum Medyczne w Łodzi, są przystosowane do potrzeb pacjentów. Dysponują nie tylko wykwalifikowaną kadrą medyczną, ale także profesjonalnym sprzętem medycznym, który zapewnia im pracę i obsługę klientów na wysokim poziomie.

W ramach usług prywatnych przychodni w Łodzi lub też w innym mieście możemy liczyć nie tylko na pomoc lekarza internisty i mieć dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej. Możemy również korzystać z szerokiego pakietu badań specjalistycznych – za które i tak musimy dodatkowo płacić w ramach NFZ, ponieważ nie wszystko wpisuje się z darmowy fundusz. Bez problemu możemy umówić się na wizytę telefoniczne lub przez formularz kontaktowy na stronie www przychodni. Warto tutaj wspomnieć, że publiczne placówki z reguły nie dysponują najnowocześniejszymi urządzeniami, a tym bardziej rozbudowaną stroną www. W dzisiejszych czasach takie witryny internetowe są niemal obowiązkowe, aby placówce wiodło się dobrze. Każdy nowoczesny obywatel chce mieć dostęp do pełnej oferty przychodni, również online.

Specjaliści, jakich mało

Co więcej? Odpłatna opieka medyczna z reguły słynie z tego, że każdy lekarz, jest specjalistą w swojej dziedzinie. Znajdziemy tam zdecydowanie wyższy poziom usług od tych oferowanych w publicznych przychodniach. Decydując się na korzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej mamy zatem pewność, że za każdym razem trafimy w dobre ręce.

Taka opieka jest zdecydowanie bezpieczniejsza i wygodniejsza. Co prawda trzeba swoje zapłacić, jednak można przy tym zaoszczędzić naprawdę wielu nerw, a co najważniejsze, to zdrowia, a nie oszukujmy się, zdrowie w tych czasach jest niezwykle ważne. Powinniśmy więc o nie bardzo dobrze zadbać, ponieważ mamy je tylko jedno.