Oprogramowanie medyczne dla gabinetów lekarskich, przychodni i szpitali

Oprogramowanie medyczne to obowiązkowy element gabinetu lekarskiego, który chce w sposób sprawny i efektywny obsługiwać swoich pacjentów. Zgromadzone w jednym miejscu dane z łatwym dostępem znacznie usprawniają codzienną pracę wielu gabinetów. Na czym dokładnie polega praca tego typu oprogramowania?

Intuicyjny i łatwy w obsłudze system

Atutem oprogramowania medycznego jest umieszczenie systemu w chmurze, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z niego w zasadzie w każdym miejscu z dostępem do internetu. Atutem tego typu rozwiązania jest brak konieczności instalowania programów na urządzeniu. Proassist skonstruowany jest w sposób przejrzysty oraz intuicyjny w obsłudze. Dostępny terminarz wizyt pozwala w szybkim tempie wyszukać wolne terminy dla pacjenta. Dodatkowo możliwe jest także zestawienie w grafiku wielu specjalistów, a tym samym szybsze dobranie dostępnego terminu w danym dniu.

W jednym miejscu gromadzona jest również dokumentacja medyczna, pozwalająca kompletować wszelkie informacje odnośnie chorób pacjenta, stanu zdrowia czy udzielonych dotychczas świadczeń zdrowotnych. Oprogramowanie medyczne umożliwia sporządzanie opisów wizyt, wystawianie e-recept, e-zwolnień lekarskich bądź skierowań. Lekarz ma dostęp do kompletnej kartoteki pacjenta, dzięki czemu specjalista ma wgląd do wszelkich informacji – danych osobowych, podstawowych informacji medycznych, formularzy pacjenta, historii wizyt oraz załączników. Oczywiście obsługa nie jest skomplikowana, a system opiera się na konieczności wpisania numeru PESEL, przy czym data urodzenia generowana jest automatycznie.

Szybkie wystawianie e-recept

Ułatwieniem jest również dostęp do szablonu wizyty, który w znacznym stopniu przyspiesza uzupełnianie dokumentacji medycznej podczas trwania spotkania z pacjentem. Szablon może być dowolnie wykorzystywany w trakcie kolejnych spotkań zarówno z danym pacjentem, jak i innymi osobami.

Zmorą wielu gabinetów lekarskich są pacjenci, którzy nie pojawiają się na umówionych wizytach, jednocześnie ich nie odwołując. Oprogramowanie medyczne automatycznie wysyła przypomnienia SMS, informując jednocześnie o możliwości odwołania spotkania. Tym samym placówka medyczna jest w stanie przyjąć innego pacjenta na miejsce wolne.

Program do recept jest natomiast idealną alternatywą dla recept klasycznych. Proste i łatwe wystawienie niezbędnej dokumentacji medycznej tego typu sprawdzi się nie tylko w gabinetach lekarskich czy przychodniach, ale także w większych placówkach.