Wypoczynek nad wodą

Uwielbiamy wypoczywać nad wodą. Jej uspokajający i kojący wpływ pomaga nam się prawdziwie zrelaksować. Naukowcy potwierdzają, że przebywanie nad wodą wspiera nasze zdrowie psychiczne i wzmaga odczuwanie radości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli ogrodów i przestronnych tarasów decyduje się na zaaranżowanie oczka wodnego, czy choćby niewielkiego basenu.

Właściwe przygotowanie

Jeśli właściwie dostosujemy powierzchnię, nawet na niewielkiej przestrzeni możemy zbudować własną strefę wodnych atrakcji. Na wstępie warto przemyśleć nasze wymagania i poszukać rozwiązań na nie odpowiadających. Gdy zaplanujemy już, wielkość i rodzaj zbiornika naszego oczka wodnego, zdecydujemy o jego lokalizacji etc. Czas na realizację projektu. Warto na tym etapie zająć się wyborem nawierzchni i przygotowaniem terenu pod jej położenie. W strefach około basenowych i innych narażonych na wilgoć i zalanie, świetnie sprawdzają się gumowe maty na plac zabawSą to produkty wodoprzepuszczalne i antypoślizgowe, co w tym przypadku, ma bardzo duże znaczenie.

Potrzeby i rozwiązania

Na rynku znajdziemy bogatą ofertę różnej jakości bezpiecznych nawierzchni. Chcąc wybrać najlepszy dla siebie produkt, czyli taki który będzie odpowiadać na nasze indywidualne potrzeby, powinniśmy bardzo szczegółowo zapoznać się parametrami i rodzajami gumowych posadzek. Biorąc pod uwagę potencjał terenu, należy zdecydować czy nasza nawierzchnia ma być zrobiona np. z płyt gumowych na plac zabaw łączonych za pomocą kołków montażowych, czy całościowo wylewana. Każda z nich jest odporna na wgniecenia, to ważne gdy będziemy stawiać na niej basen ogrodowy, odporna na czynniki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV i oczywiście długotrwały kontakt z wodą.

Najlepsze specjalistyczne

Najlepszą opcją w strefie wodnej wydają się być płyty gumowe od Firmy ELS Poland, która w swojej ofercie ma specjalistyczne basenowe płyty gumowe Poolzone. Nawierzchnia dedykowane są przede wszystkim do stref mokrych, takich jak baseny, prysznice, natryski, przebieralnie, do sauny oraz do dużych obiektów takich jak aquaparki, waterparki czy wodne place zabaw dla dzieci. Produkt jest odporny na pękanie i długotrwały kontakt z wodą, a elastyczna i przyjemna w dotyku struktura zwiększa komfort chodzenia boso. Przygotowanie bezpiecznej nawierzchni to niemal cała praca, pozostaje nam tylko wstawić basen lub gotową formę oczka na wyznaczone miejsce, ozdobić elementami ogrodowymi, napełnić wodą i korzystać z cudownych chwil relaksu.