5 najciekawszych hotelowych atrakcji!

Przyjeżdżając do Poznania, warto swój pobyt zaplanować w Hotelu Altus Old Town. Komfort zapewniony gościom jest na najwyższym poziomie, a lokalizacja hotelu bardzo ułatwi zwiedzanie miasta i pozwoli na jak najbardziej efektywne wykorzystanie czasu na ciekawy urlop czy delegację w Poznaniu.

1. Muzea czekają

Hotel Altus jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku. Jeśli ktoś miałby się zastanawiać, co zobaczyć w Poznaniu, wychodząc z hotelu i idąc ulicą w którymkolwiek kierunku, miałby co krok nową alternatywę do ciekawego spędzenia czasu. Obok znajduje się Muzeum Narodowe z dziełami wielkich artystów z Jackiem Malczewskim w roli głównej. Zwiedzać możemy w pobliżu również zamek cesarski czy ratusz na Starym Rynku.

2. Koziołki i nie tylko

Stary Rynek w Poznaniu wyróżnia się zdecydowanie charakterystyczną ozdobą ratusza. Mowa oczywiście o koziołkach, których nie można nie zobaczyć, będąc w stolicy Wielkopolski. Ratusz, który można zwiedzić też od środka, otaczają małe knajpki i eleganckie restauracje. Można spędzić tu miłe popołudnie ze znajomymi lub romantyczny wieczór z drugą połówką. Jest to miejsce, w którym poczujemy prawdziwy czar miasta. Poznań Atrakcje oczywiście nie kończą się w tym miejscu.

3. Czas na teatr

Jeśli ktoś ceni sobie obcowanie ze sztuką wyższą, wizyta w Teatrze Wielkim czy Teatrze Nowym będzie dobrym pomysłem na wieczór. Repertuar poznańskich teatrów jest niezwykle ciekawy i sztuki teatralne tam wystawiane zachwycą koneserów takiej rozrywki. Piękne budynki, w których się znajdują, uczynią wizytę w teatrze jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem.

4. Na łonie natury

Szukając chwili spokoju i kontaktu z naturą, w Poznaniu znajdziemy wiele parków, w których można rekreacyjnie spędzić czas. Czy to będzie jogging, czy piknik na trawie z książką w ręku — uroki terenów zielonych będą kojącym miejscem odpoczynku i odprężenia. Jeśli będziemy żądni jeszcze bliższego kontaktu z dziką przyrodą, wizyta w ZOO stanie się trafionym wyborem na spędzenie miło dnia.

5. Hotel dla Ciebie

Poznań obfituje w wiele opcji dla każdego. Cała lista atrakcji czeka na wyciągnięcie ręki, więc łatwo będzie zaaranżować sobie tutaj czas. Trudniejszą kwestią może okazać się wybranie spośród wszystkich możliwości to, co zobaczyć w Poznaniu, a co pominąć. Inaczej musielibyśmy przyjechać tu na naprawdę długo. Tym bardziej że komfort i udogodnienia hotelu mogą okazać się na tyle kuszące, że będziemy chcieli tu zostać na dłużej. Wysoka jakość oferowanych usług, miła i kompetentna obsługa oraz wyjątkowa atmosfera i piękne wnętrza zapewnią udany pobyt w Poznaniu. Dla tych, którzy cenią sobie aktywność fizyczną, przygotowana jest strefa fitness. Z kolei restauracja hotelowa zapewni dodatkowo niezapomniane doznania smakowe. Przepyszne i zdrowe dania w karcie łączą w sobie europejskie smaki z lokalnym, wyjątkowym akcentem.

Atrakcje w Poznaniu są niezwykle liczne, a co ważniejsze — fascynujące. Warto zobaczyć to piękne miasto i skorzystać z oferty Hotelu Altus.