Fotografia biznesowa – fundament budowania zaufanej marki

Fotografia biznesowa była do niedawna uznawana za przywilej największych przedstawicieli świata biznesu uśmiechających się do nas z okładek Forbes’a czy Financial Times. Dziś profesjonalne zdjęcia biznesowe powinna mieć każda firma, i to bez względu na profil, charakter i zasięg prowadzonej działalności.

Fotografia biznesowa w strategiach marketingowych

Fotografia biznesowa odgrywa szczególną rolę w odniesieniu do rodzących się inicjatyw biznesowych. Każdy kto w dzisiejszych czasach podjął wyzwanie budowania nowej marki wie doskonale, jak ważnym elementem nowoczesnej strategii marketingowych jest dobry wizerunek.

Mając w zanadrzu interesujący projekt i chcąc dotrzeć z nim do odbiorcy wykorzystujemy wiele zaawansowanych technik i złożonych narzędzi marketingowych. Jednak bez względu na atrakcyjność samej oferty, w pierwszej kolejności liczy się stworzenie dobrego wrażenia. Nasz odbiorca nie od razu złapie haczyk, najpierw musimy choć na chwilę przykuć jego uwagę. Fotografia biznesowa jest najbardziej skutecznym sposobem skierowania uwagi odbiorcy na to, co mamy mu do zaoferowania.

Fotografia biznesowa – dowody skuteczności

Dlaczego akurat fotografia? Z prostej przyczyny, ludzie są wzrokowcami. Najpierw oglądają obrazki, a dopiero później czytają teksty. Jeśli treści zawarte na naszej stronie na pierwszy rzut oka wydadzą im się ciężkie i mozolne, z dużą dozą prawdopodobieństwa przejdą do kolejnego wyniku na liście wyszukiwania. Tracimy kolejnego klienta…

Wcale nie musi tak być. Nawet jeśli nasz produkt lub usługa wymagają obszernej i profesjonalnej definicji, nie rzucajmy ich na pierwszą linię frontu. Zdjęcia biznesowe prezentujące w przyjazny sposób osoby stojące za marką wzbudzą znacznie większe zainteresowanie potencjalnego odbiorcy niż opasłe kolumbryny tekstów. Jeśli uda nam się choć na chwilę zatrzymać go na stronie wejściowej, szanse na zainteresowanie innymi informacjami z każdą sekundą rosną. Specjaliści twierdzą, że kluczowe jest pierwsze 7 sekund. W tym czasie zapada najwięcej decyzji, czy warto dany serwis zgłębiać dalej.

Kolejnym poparciem słuszności powyższej tezy są statystyki popularności zakładek na firmowych stronach internetowych. Wynika z nich jasno, że nowy odbiorca trafiający na serwis internetowy firmy lub marki w pierwszej kolejności sprawdza informacje dotyczące samej marki, a dopiero później zagłębia się w jej ofertę. To zresztą dość naturalne, że najpierw chcemy kogoś lepiej poznać, dopiero później coś od niego kupić lub nawiązać współpracę. W dzisiejszych czasach to z kim współpracujemy ma zasadnicze znaczenie, ponieważ coraz bardziej zależy nam na profesjonalnej współpracy a coraz mniej ulegamy magii niskich cen. Profesjonalne zdjęcia biznesowe prezentujące nasz zespół w przyjazny, budzący zaufanie i pozbawiony niepotrzebnego dystansu sposób odgrywają na tym etapie kluczowe znaczenie.

Jeszcze jednym dowodem na znaczenie i skuteczność fotografii biznesowej może być serwis LinkedIn, w którym rola profesjonalnego zdjęcia profilowego urosła do rangi niemal fundamentalnej. Jeśli chcemy być przez innych traktowani jak profesjonaliści, nie wystarczy lista naszych osiągnięć i kompetencji. Chcemy czy nie chcemy, powinniśmy profesjonalnie się prezentować. To główny powód dla którego niedbałe selfie wykonane telefonami znikają z LinkedIn w lawinowym tempie.

Fotografia biznesowa – tworzenie wrażeń

Fotografia biznesowa odpowiada za tworzenie wrażeń. Dobry portret biznesowy jest nie tylko prezentacją naszych cech fizjonomicznych, ale również zbiorem cennych dla odbiorcy komunikatów. Dzięki niemu możemy zaprezentować nie tylko nasz styl ubioru i sposób w jaki przystrzygamy brodę. Dobry portret biznesowy demonstruje nasz profesjonalizm, otwartość, przyjazne usposobienie i gotowość do działania. Może podkreślać wartości z którymi chcemy się identyfikować i dekonstruować formalny dystans między nami a odbiorcą. Profesjonalna fotografia biznesowa to zbiór informacji przekładających się na całościowe wrażenie jakie odnosimy w kontakcie. Niby zwykłe zdjęcie na gruncie biznesowym urasta do miana niezwykle skutecznego narzędzia komunikacji. Czy dla marki dopiero co budującej swoją pozycję na rynku jest coś ważniejszego od wiarygodności w oczach odbiorcy?

Fotografia biznesowa Kraków

Jeśli dostrzegamy rolę i znaczenie wizerunku firmy bądź marki i chcemy w sposób świadomy wpływać na jej kreowanie, warto zwrócić się do profesjonalistów specjalizujących się w tym właśnie segmencie. W Krakowie i Małopolsce godnym polecenia specjalistą od fotografii biznesowej jest fotograf biznesowy Dariusz Kempny, autor poczytnego bloga o wizerunku w biznesieFotografia biznesowa w jego wykonaniu cechuje się naturalnością i zarazem nowoczesnym sznytem, co stanowi idealne połączenie dla osób i firm chcących budować swój wizerunek w uniwersalny sposób. Zdjęcia biznesowe Dariusza Kempnego to przede wszystkim indywidualne portrety biznesowe, jak również sesje zdjęciowe dla firm i instytucji. Jeśli zależy Państwu na profesjonalnych zdjęciach i atrakcyjnych warunkach to wybór tego fotografa z Krakowa będzie optymalnym rozwiązaniem.

Jak głosi słynne powiedzenie „Jak nas widzą tak nam płacą”. Fotografia biznesowa jest jednym z najważniejszych elementów budowania wizerunku marki. Dobry wizerunek w biznesie to dobry start. Warto o tym pamiętać.