Czego możemy nauczyć dziecko, gdy bawi się tablicą do pisania?

Dzieci w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym zaczynają najbardziej dynamiczny okres rozwoju intelektualnego. Zadają mnóstwo pytań, aktywnie eksplorują otoczenie i chcą poznawać jak najwięcej – smaków, kolorów, wzorów, a także nabywać nowe umiejętności. Jedną z ważnych czynności, które dziecko na tym etapie musi opanować, jest nauka czytania i pisania. Dowiedz się, jak możesz ułatwić ją swojemu dziecku.

Tablica do pisania dla dzieci – w czym pomaga?

Dobrym wyborem podczas kupowania zabawek lub prezentu urodzinowego dla malucha jest tablica do pisania dla dzieci. Dostępna w domu, staje się ona nienachalnym środkiem dydaktycznym, który ułatwia naukę pisania. Może być także świetnym urozmaiceniem codziennych zabaw – umożliwi zabawę „w szkołę” lub będzie świetną okazją do spełniania się artystycznie. Z rysunków niektórych dzieci można wiele wyczytać w zakresie tego, o czym nie chcą mówić, zatem tablica może pomóc im się komunikować. Kiedy dzieci z przedszkola, przeniosą się do szkoły podstawowej, tablica będzie się doskonale sprawdzać przy zapisywaniu zadań domowych czy rzeczy do zabrania ze sobą do szkoły. Dzięki temu już od najmłodszych lat można rozwijać umiejętności organizacyjne.

Umiejętności, które rozwijamy

Tablica do pisania dla dzieci może pozytywnie wpływać także na rozwój:

– motoryki małej, precyzji ruchów dłonią i paluszkami,

– wyobraźni artystycznej,

– poczucia estetyki,

– umiejętności logistycznych i obowiązkowości.

U dzieci w wieku szkolnym często dostrzegalne jest znudzenie tradycyjnymi zeszytami lub kartkami, którymi posługują się one na co dzień. Maluchów nigdy nie należy zmuszać do nauki, a w przypadku nieco mniej zainteresowanych nauką szkolną, tablica do pisania dla dzieci może być zachętą do ćwiczeń. Tablica może przydać się także podczas korepetycji lub nauki w domu, wraz z rodzicem. Przydaje się, kiedy trzeba coś wytłumaczyć lub wyłożyć w szybki i prosty sposób.

Tablica do pisania dla dzieci Manima

Tablica do pisania z jedną stroną do zapisywania kredą, natomiast drugą do stosowania wraz z pisakami w swojej ofercie posiada przykładowo sklep internetowy z zabawkami manima.pl. Tablice do pisania dla dzieci tej marki oprócz tego mają również półeczkę na akcesoria i stabilną drewnianą podstawę. Kupując ją, otrzymujemy w zestawie kredę, dwustronną gąbkę i pisak. Do strony, po której pisze się pisakami, można mocować również karteczki przypominające lub notatki za pomocą magnesów.

Dodatki do tablic

Żeby wesprzeć nieco potencjał edukacyjny tablic do pisania dla dzieci lub na nowo rozbudzić w dziecku zainteresowanie tym przedmiotem można pokusić się o zakup kolorowych magnesów i flamastrów w najróżniejszych barwach. Pomocne będzie także malowanie na tablicy linii lub kratek do nauki liter, cyfr lub zapisu nutowego, jeśli dziecko interesuje się muzyką. Tablica sama w sobie może być także świetnym dodatkiem do dziecięcego pokoju. Na magnesach można poprzyczepiać kolorowanki, rysunki dziecka lub zdjęcia i co jakiś czas zmieniać aranżację.