Co kupić na nowe mieszkanie?

Wizyta na nowym mieszkaniu wiąże się najczęściej z chęcią lub koniecznością przyniesienia prezentu bądź upominku. W takich chwilach pojawia się pytanie, co kupić na nowe mieszkanie? Najłatwiej, gdy dobrze znamy właścicieli, wtedy łatwiej trafić z podarunkiem. Natomiast są też koncepcje na uniwersalne prezenty, które zawsze i w każdym przypadku się sprawdzają.

Co kupić na nowe mieszkanie – kwestie podstawowe

Na prezent najlepiej wybrać cos użytecznego, co będzie wykorzystywane na co dzień przez gospodarzy. Są rzeczy, które przydadzą się każdemu – mały sprzęt domowy, coś do kuchni itp. Można znaleźć coś, co będzie ułatwiało życie, a jednocześnie nie będzie zbyt trywialne i zwyczajne.

Warto pomyśleć także o czymś neutralnym, najlepiej w stosowanym kolorze. W ten sposób unikniemy wpadki. Coś białego bądź wytwór z przezroczystego szkła zawsze się sprawdzi i będzie można się łatwo wkomponowywać w praktycznie każde wnętrze. Wybierzmy coś mało, nienachalnego i prostego. Zrezygnujmy z mocno wzorzystych i pstrokątnych produktów.

Są także prezenty, które z marszu lepiej sobie podarować, gdy wybieramy się na tzw. parapetówkę. Wszelkie śmieszne gadżety, często lądują na dnie szuflady i szybko się o nich zapomina. Warto także przynieść prezent w komplecie, a nie pojedynczo. Tak będzie łatwiej gospodarzom je zagospodarować.

Jeśli wybieramy się na parapetówkę w większym gronie, warto się skomunikować, co kupują inni. Tak, aby nie powielać pomysłów.

Co kupić kobiecie, mężczyźnie i parze na nowe mieszkanie?

Dla niej: najpewniejszym pomysłem będą zawsze kwiaty. Zarówno te doniczkowe, jak i w formie bukietu. W tej drugiej formule warto pokusić się od razu o wazon, wtedy efekt będzie dużo lepszy. Przy kwiatach doniczkowych zdecydujmy się na coś wyszukanego i oryginalnego. W kwiaciarniach czy innych sklepach można znaleźć prawdziwe, wyszukane cuda w ziemi. W ostatnim czasie popularne są także tzw. lasy w słoiku. Tutaj różnorodność także jest duża. Można także kupić zestaw do samodzielnego skomponowania takiej domowej dżungli. Taka forma roślin jest dodatkowo łatwa i mało czasochłonna w utrzymaniu.

Dla niego: każdy facet powinien mieć w domu podstawowy zestaw narzędzi. Nawet jeśli niechętnie podchodzi do majsterkowania, to są to gadżety, które w domu są konieczne. Można kupić niedużą skrzyneczkę z podstawowymi narzędziami tak, aby wszytko było w jednym miejscu i pod ręką. Dobrym pomysłem dla mężczyzny może być zestaw barmański – jako przykład niecodziennego gadżetu. Może się on przydać od razu, jak i na następne spotkania w większym gronie znajomych.

Dla par: w przypadku, gdy wiemy, że mieszkanie nie jest jeszcze w pełni wykończone, możemy się pokusić o sprezentowanie vouchera do sklepu z artykułami wykończeniowymi oraz dodatkami do domu. Można wybrać także coś bardziej osobistego, jeśli dobrze się znamy i wiemy, że np. nasi gospodarze lubią podróżować. Wtedy możemy kupić mapę, na której będą oni kolejno odznaczać odwiedzone razem miejsca.

Uniwersalne propozycje prezentu na nowe mieszkanie

  • Zegar na ścianę – wybór  jest duży, także wśród niestandardowych modeli. Zegar przyda się w każdym domu i zdecydowanie łatwo znaleźć dla nich przestrzeń.
  • Komplet pościeli bądź ręczników – sa to jedne z tych prezentów, które są przede wszystkim praktyczne. Przydadzą się zawsze i każdemu. Kolor ręczników najlepiej wybrać neutralny (biały lub kremowy), a prezent będzie pasować do każdej łazienki.
  • Zestaw pojemników na przyprawy – odnajdzie się w każdej kuchni. Wygląda dobrze, a jednocześnie pozwala utrzymać porządek i ład. Dobrze sprawdza się w ramach akcesorii do wykańczania kuchni.
  • Komplet szklanek bądź kieliszków – dość oklepany pomysł, ale z pewnością jest on przydatny i praktyczny. Każdy tego potrzebuję – nigdy nie jest ich dość.
  • Komplet noży – to kolejny z tych prezentów, który przyda się w każdym domu. Dobre, mocne, ostre noże to dobry i solidny prezent. Często można je dostać w ładnym opakowaniu czy na stojaku, będą wtedy dobrze prezentować się na blacie w kuchni.
  • Kawiarka – to może być miły prezent szczególnie dla miłośników kawy. Warto ją sprezentować nawet jeśli wiemy, że w mieszkaniu jest już ekspres do kawy. Kawa z kawiarki to inne doznania.
  • Korkociąg i wino – to dobry, klasyczny i bezpieczny zestaw prezentowy.

Co kupić na nowe mieszkanie, to kwestia dla niektórych trudna, dla innych łatwa. Najważniejsze, aby pamiętać o gustach gospodarzy, a jeśli nie jesteśmy ich pewni, wybrać coś z praktycznego i bezpiecznego zestawu prezentów. Warto wybrać cos klasycznego, z ekstrawagancją można łatwo przesadzić.