Album fotograficzny na miarę potrzeb – jaki wybrać?

Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach można z łatwością stworzyć album zdjęć online, czy też na dysku komputera lub na telefonie nadal warto zdecydować się na tradycyjny album fotograficzny. Tego rodzaju pamiątkowy album to doskonały pomysł na zachowanie wspomnień w rzeczywisty sposób. Jest to ważnym aspektem przede wszystkim w przypadku zdjęć z z istotnych wydarzeń z życia, takich jak na przykład ślub i wesele. Dobrej jakości album fotograficzny to sposób na przechowywanie zdjęć w wygodny i bezpieczny sposób, co pozwoli na przeglądanie pamiątek w dowolnym momencie przez lata.

Rodzaje popularnych albumów fotograficznych

Na rynku można znaleźć różne rodzaje albumów. Do najbardziej popularnych należą:

Albumy wkładki

W przypadku tego rodzaju produktów można wkładać zdjęcia do specjalnie przygotowanych wkładek. Zwykle można w nich zmieścić nawet kilka lub kilkadziesiąt zdjęć. Tego rodzaju albumy posiadają zazwyczaj utwardzone okładki, które zapobiegają zniszczeniu się zdjęć oraz całego albumu;

Albumy koszulkami

W przypadku tego rodzaju albumów fotograficznych zdjęcia wkłada się do specjalnych koszulek zapewniających zdjęciom najlepszą ochronę. Koszulki te są przejrzyste, dzięki czemu przeglądanie zdjęć jest wygodne;

Albumy kieszeniowe

Kieszeniowe albumy do zdjęć, to modele które umożliwiają wsuwanie zdjęć oraz dodawanie do nich odpowiednich opisów;

Albumy jamniki

Fotograficzne albumy jamniki są specjalnymi rozkładanymi konstrukcjami pozwalającymi na pomieszczenie w albumie kilku lub kilkunastu zdjęć. Tego rodzaju album to możliwość zebrania kolekcji zdjęć na przykład ze ślubu lub też innego ważnego wydarzenia. Taki album może okazać się również wspaniałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby – można w nim umieścić zdjęcia i podarować całą kolekcję komuś na przykład na urodziny, czy też rocznicę;

Albumy do wklejania zdjęć

Albumy wklejane to rodzaj albumów, do których wkleja się zdjęcia. Można w tym celu używać kleju lub fotoprzylepców. Tego rodzaju album to okładka i puste karty, które można uzupełniać. Pozwala to na tworzenie dowolnych kompozycji oraz układów, do takiego albumu można także wklejać zdjęcia dowolnego rozmiaru oraz o dowolnym kształcie. Niestety, wklejanie zdjęć do tego rodzaju albumu jest jednoznaczne z umieszczeniem ich tam na stałe. Niemożliwym może okazać się odklejenie zdjęć, więc decyzja o umieszczeniu zdjęcia w danym miejscu musi być przemyślana. Dobrym pomysłem w przypadku tego rodzaju albumów jest wkładanie zdjęć najpierw w foliowe koszulki, a dopiero potem przyklejanie ich w albumie. Dzięki temu można z powodzeniem uniknąć zniszczenia zdjęć.

Jeżeli poszukujesz odpowiedniego albumu dla siebie, zajrzyj na stronę https://www.fotokoszyk.pl/albumy-na-zdjecia.html , gdzie znajdziesz wszystkie opisane powyżej rodzaje albumów fotograficznych.

Co jeszcze wziąć pod uwagę podczas wybierania albumu na zdjęcia?

Istotną kwestią jest oczywiście jego rozmiar. Należy dobierać album odpowiednio do wymiarów zdjęć aby nie trzeba było ich ciąć ani przyginać. Jeżeli chodzi o albumy z wkładkami, czy też koszulkami na zdjęcia dobrze, jeżeli są one nieco większe niż same zdjęcia, co pozwala na łatwe wsunięcie fotografii w odpowiednie miejsce bez obaw o ich zniszczenie.

Kolejnym aspektem jest maksymalna ilość zdjęć. W przypadku większości albumów mieszczą one zaokrągloną liczbę fotografii, na przykład 100, 200, czy też nawet 500 zdjęć. Z tego też powodu warto przed zakupem przeliczyć ilość zdjęć, które są do umieszczenia w jednym albumie i dopiero wówczas dobrać odpowiedni model.

Podczas wybierania albumu warto wziąć pod uwagę także okładkę. Jest to głównie kwestia estetyki, jednakże aspekt ten nie powinien być uznawany za mało istotny. Warto nadmienić, iż okładka może być pewnego rodzaju podsumowaniem całej kolekcji zdjęć. Można również zamówić album, na którym nadrukowane będzie wybrane zdjęcie, czy też ilustracja. Na okładce może znajdować się także wybrany opis. Jeżeli chodzi o albumy dostępne powszechnie w sklepach dostępne są albumy z okładką z fotografiami, ilustacjami, lub też gładkie. Jeżeli lubimy minimalizm warto postawić na album bez żadnych ilustracji, z prostą, czystą okładką w jednolitym kolorze. To, jaką okładkę wybierzemy zależy od indywidualnych preferencji – jest to kwestia gustu. Jeżeli nie mamy pomysłu na okładkę można wybrać się do sklepu i przejrzeć dostępne produkty.