Zabawa pod dachem

Coraz zimniejsza aura zmusza nas do częstszego spędzania czasu w domu. Oczywiście chcąc złapać ostatnie, ciepłe promienie słońca spędzamy każdą wolną chwilę na spacerach i otwartych placach zabaw, jednak trudno nie zauważyć, że coraz mniej mamy okazji, uwarunkowanych czynnikami pogodowymi do rekreacji na świeżym powietrzu. Dorośli nauczeni doświadczeniem zwracają się w stronę swoich sezonowych jesiennych aktywności, najmłodsi mają zdecydowanie trudniej. Przyzwyczajeni do letniej, beztroskiej zabawy z rówieśnikami na placach zabaw, dzieci pragną kontynuować realizowanie swoich pasji sportowo-rekreacyjnych.

Komfortowo matowo

Idealnym rozwiązaniem wydaje się w tym momencie wizyta w centrum rozrywki umiejscowionym w zadaszonym miejscu, a najlepiej w ogrzewanym budynku, gdzie będziemy mogli pozwolić naszym pociechom na bieganie i zabawę, bez obawy przed wychłodzeniem, czy przeziębieniem. Ciepło na placu zabaw to jednak nie jedyna cecha, która powinna charakteryzować bezpieczną strefę dla dzieci. Bardzo ważne są zabezpieczenia przed kontuzjami, czy poślizgnięciami. Centra rozrywki gwarantujące taki komfort zwykle są wyposażone w specjalne maty na plac zabaw.

Bezpiecznie z atestami

Gumowe nawierzchnie bezpieczne dają nam pewność, że upadek naszego dziecka, nawet z wysokiej drabinki, czy huśtawki nie skończy się wizytą na ostrym dyżurze. Produkty te są bowiem odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak pozostają przy tym na tyle elastyczne, że minimalizują skutki upadków i uderzeń, zmniejszając ryzyko wystąpienia poważnej kontuzji u małych użytkowników. Wszystkie posadzki, nie tylko gumowe, znajdujące się w w strefach zabaw powinny posiadać m.in. atest higieniczny PZH oraz spełniać wymogi wszelkich standardów bezpieczeństwa i amortyzacji upadków, aby można je było określić mianem bezpiecznych.

Nauka przez zabawę

Do najlepszych produktów w dziedzinie nawierzchni bezpiecznych, bez wątpienia należą płyty gumowe ELS Poland, które możemy znaleźć również w wersji gotowych pakietów edukacyjnych. Dzięki podłodze z płyt gumowych ułożonych nadrukami w formie np. gry w klasy, zestawu cyfr, czy choćby alfabetu, mali użytkownicy placu będą mogli uczyć się w trakcie zabawy. Ostatecznie nie jest żadną tajemnicą, że najłatwiej przyswajamy wiedzę właśnie poprzez zabawę, również w dzieciach w ten sposób przełamujemy bariery nawet w tych najmniej lubianych przedmiotach. A że forma nauki przez zabawę daje najlepsze efekty głównie wśród młodszych dzieci, które najchętniej uczą się właśnie poprzez gry ruchowe etc., to wybór placu zabaw z edukacyjnymi elementami dla naszych pociech wydaje się być najlepszą propozycją na jesienne, chłodniejsze dni.