Jak przygotować paczkę do wysyłki, aby bezpiecznie dotarła do klienta?

Niestarannie zapakowana przesyłka, użycie kartonów słabej jakości, źle sklejone zamknięcie mogą poskutkować zniszczeniem przesyłki. Nie dotrze więc ona do klienta w takim stanie, w jakim powinna. To natomiast będzie przyczyną reklamacji, negatywnych opinii zwrotów towaru. W dobie rozwijającego się handlu internetowego starannie zapakowany artykuł świadczy o wysokim standardzie obsługi klienta. O czym więc pamiętać podczas pakowania przesyłki? Poniżej garść informacji, zachęcamy do lektury!

Sprzedaż wysyłkowa ‒ o czym pamiętać?

Dla każdego kupującego duże znaczenie ma jakość artykułów, poziom obsługi, jak i czas realizacji zamówienia. Powinniśmy też pamiętać o tym, że przesyłka musi dotrzeć do odbiorcy bez szwanku i dobrze się prezentować. Warto więc zadbać o to, by zamówienie było zapakowane w karton wykonany z porządnej tektury bądź w kopertę bąbelkową. Koniecznie też trzeba sprawdzić, czy opakowanie jest dobrze zamknięte.

W przypadku kartonów fasonowych podczas pakowania nie musimy korzystać z taśmy klejącej. W przypadku kartonów klapowych jest to konieczne ‒ mocna, odporna na uszkodzenia taśma będzie więc niezbędna. Poniżej więcej informacji na temat wspomnianych kartonów.

Kartony fasonowe

Kartony fasonowe to idealne rozwiązanie dla firm sprzedających płyty CD i DVD, elektronikę, biżuterię, kosmetyki czy dla sklepów odzieżowych. Tego typu kartony dostępne są w wielu rozmiarach, mają sztywną konstrukcję, są odporne na uszkodzenia i wyglądają estetyczne.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, zamknięcie takiego kartonu nie wymaga użycia taśmy klejącej, co znacznie usprawnia proces pakowania. Kartony wyposażone są często w specjalnie wycięty, zintegrowany zamek, dzięki któremu w kilku ruchach zamkniemy paczkę. Odbiorca natomiast bez problemów ją otworzy.

Wśród kartonów fasonowych dużą popularnością cieszą się kartony według konstrukcji FEFCO 426 jak i FEFCO 427

FEFCO 426 to karton wykonany z tektury falistej najczęściej z fali E. Karton ma widoczne zagięcia, dzięki którym złożenie nie sprawia najmniejszych problemów, duża klapka wchodząca do środka oraz zamek to natomiast gwarancja bezpiecznego zamknięcia kartonu.

FEFCO 426 dostępne są w kilku wielkościach, między innymi:

  • 365 mm x 300 mm x 90 mm
  • 350 mmx 250 mm x 50 mm
  • 350 mm x 250 mm x 30 mm (format A4)
  • 240 mm x 160 mm x 45 mm
  • 180 mm x 130 mm x 45 mm (format A6)
  • 160 mm x 110 mm x 50 mm.

Kartony klapowe typu FEFCO 201

Kartony klapowe doskonale sprawdzają się przy wysyłce sprzętu sportowego, naczyń, artykułów gospodarstwa domowego, rękodzieła i wielu innych przedmiotów. Takie kartony mają sztywną konstrukcję, wyróżniają się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Dostępne są w wielu rozmiarach, w zależności od potrzeb zakupić możemy kartony o długości najczęściej do 600 mm. Ponadto, takie kartony to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, nie ma tańszej alternatywy.

Warto pamiętać, że podczas pakowania artykułów w karton klapowy, konieczne jest użycie taśmy klejącej.

Zdecydowanie najpowszechniej używane to kartony klapowe o konstrukcji FEFCO 201. Takie kartony wykonane są zwykle z mocnej, trzywarstwowej tektury, mają równe zamknięcie, sprawdzają się przy wysyłce przedmiotów o wadze do 20 kg.

Kartony FEFCO 201 dostępne są w kilku rozmiarach, między innymi:

  • 600 mm x 300 mmx 150 mm
  • 400 mm x 300 mm x 200 mm
  • 200 mm x 150 mmx 90 mm.

Zdecydować się także można na kartony FEFCO 201 z regulowaną wysokością. Taka opcja umożliwia jak najlepsze dopasowanie wysokości kartonu do wymiarów danej przesyłki.

Owijki na książki

Doskonałym rozwiązaniem dla księgarni, sprzedawców albumów czy gier będą owijki. Owijki dostępne są w wielu rozmiarach, mamy tutaj możliwość elastycznego dopasowania wysokości opakowania do wymiarów danego przedmiotu dzięki wielokrotnym bigom i specjalnym skrzydełkom.

Na owijkach znajduje się specjalny pasek klejący, który w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia proces pakowania. Kolejne plusy owijek to łatwe otwieranie, z pewnością zostanie to docenione przez klientów – wystarczy pociągnąć perforowaną zrywkę.

Owijka zabezpieczy przesyłany przedmiot, sprawi, że bez szwanku dotrze on do adresata.

Wypełniacze

Podczas pakowania warto też korzystać z wypełniaczy. Zredukują one luzy w kartonie, zapewnią lepszą amortyzację i sprawią, że ryzyko uszkodzenia przesyłki będzie jeszcze mniejsze. Wypełniacze są bardzo lekkie, nie zwiększą więc kosztów wysyłki. Warto też dodać, że wypełniacze, w szczególności te wykonane z papieru, dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych (brąz, czerń, róż), dzięki czemu spełniają także funkcję ozdobną.

Taśmy pakowe

Przy omawianiu tematu pakowania różnego typu artykułów, nie możemy zapomnieć o taśmach. Ważne, aby zakupiona przez nas taśma klejąca była odporna na starzenie, uszkodzenia i działanie promieni słonecznych oraz oczywiście, by miała dobrą przyczepność. Dostępne są taśmy bezbarwne, brązowe, z klejem kauczukowym lub z klejem akrylowym.

Pamiętaj o odpowiednim zamknięciu paczki

Nawet jeśli po złożeniu kartonu wysyłkowego, skrzydełka solidnie trzymają się bocznych ścianek, dzięki czemu część górna nie odstaje od reszty opakowania, to i tak warto dodatkowo zabezpieczyć opakowanie. W tym celu dobrze okleić karton taśmą pakową lub stretchem.

Heykapak – wysokiej jakości kartony

Poznaj bogatą ofertę Heykapak i wybierz produkt, który sprosta Twoim wymaganiom! W ofercie sklepu znajdziesz kartony fasonowe (w tym kartony FEFCO 426), kartony klapowe o długości do 600 mm (FEFCO 201), a także wypełniacze, taśmy pakowe, koperty bąbelkowe.

Heykapak zapewnia duży wybór kartonów i innych akcesoriów niezbędnych przy pakowaniu różnego typu artykułów, sprawną realizację zamówień, a w razie potrzeby pomoc przy wyborze optymalnego rozwiązania.

Dzięki Heykapak w jednym miejscu kupisz wszystko, czego potrzebujesz do bezpiecznej wysyłki!

Warto zadbać o to, by każdy wysyłany przez nas artykuł dotarł do odbiorcy w nienaruszonym stanie, a co więcej, by przesyłka wyglądała estetycznie. Wykonane z trójwarstwowej tektury kartony, mocne koperty bąbelkowe czy taśma pakowa będą tutaj niezbędne.