Jakie wyposażenie namiotu jest niezbędne

Wybierasz się w tym roku pod namiot? Nie możesz się doczekać aż przeżyjesz tę super przygodę? Doskonale cię rozumiemy, my również kochamy biwakowanie pod namiotami. Ale czy wiesz że sam namiot to jednak za mało? Aby twój pobyt pod namiotem okazał się rzeczywiście fantastyczny i udany, musisz zadbać o pozostałe wyposażenie. Jaki? Co koniecznie należy ze sobą zabrać na biwak? Przekonaj się o tym w tym artykule.

Śpiwór do spania

W domu śpisz w łóżku, a pod namiotem? Oczywiście w śpiworze. Musisz go jednak mieć. Jeśli wybierasz się pod namiot tylko latem, wystarczy ci cieńszy i lżejszy śpiwór, który nie musi mieć właściwości termoizolacyjnych tak dużych, jak śpiwór zimowy. Ale oprócz śpiwora pamiętaj o zabraniu karimaty. Podłożysz ją sobie pod śpiwór i będziesz bezpieczny o to, że wilgoć nie podejdzie od spodu i nie spowoduje przemoczenia.

Kuchenka turystyczna

Pod namiotem chce się jeść. Możliwości masz wiele. Stołować się na mieście, zamawiać jedzenie z dowozem lub samodzielnie je przygotować. Powiesz że kuchenka nie będzie ci potrzebna, bo bierzesz grill lub możesz rozpalić ognisko i upiec kiełbasę. Ale co w przypadku brzydkiej, deszczowej pogody? W takich chwilach gazowa kuchenka turystyczna sprawuje się znakomicie i czyni cię w pełni niezależnym od warunków atmosferycznych.

Suchy prowiant i woda

Jeśli pod namiot wybierasz się daleko od cywilizacji, należy zabrać ze sobą zapasy spożywcze. Powinna to być żywność o długim terminie do spożycia która ci się nie popsuje. Konserwy, suszona kiełbasa, pasztet, owoce, a do tego pieczywo. Nie zapomnij również o zabraniu wody do picia – najlepiej sprawdzają się 5 litrowe pojemniki wody źródlanej, którą można wykorzystać do przygotowania posiłków i picia.

Ile kosztuje wyjazd pod namiot?

Jeśli wszystko dopiero musisz skompletować, by wyjechać pod namiot, to z jakim wydatkiem powinieneś się liczyć? Średni koszt kupna namiotu 2 osobowego to ok. 800 złotych. Następnie wymienione wyżej dodatki mogą kosztować drugie tyle. Daje nam to kwotę rzędu ok. 1500 złotych. Z jednej strony to dużo, a z drugiej niewiele jak za tak bogaty ekwipunek. Co jednak zrobić, jeśli takich środków nie posiadasz? Szybka gotówka to niezastąpiona pomoc finansowa w takich chwilach, dzięki której wyjedziesz na wymarzone wakacje pod namiot.