Kontener czy worek na gruz – co wybrać?

Podejmując decyzję o budowie domu lub remoncie mieszkania, musimy nastawić się na to, że będziemy musieli pozbyć się sporych ilości gruzu. Zazwyczaj jest to problematyczne, ponieważ nie możemy umieścić go w zwykłym śmietniku na śmieci, ponieważ w ten sposób moglibyśmy narazić się na wysokie kary grzywny. Jedynym sensownym i legalnym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera lub skorzystanie ze specjalnych worków na gruz. Dowiedz się więcej!

Czym jest kontener na gruz i jakie ma zalety?

Kontener na gruz to mocny i wytrzymały pojemnik, do którego możemy wrzucać rozmaite odpady, nie obawiając się, że go uszkodzimy. Dzięki niemu możemy jednorazowo zgromadzić duże ilości odpadów i obniżyć koszty transportu. Dostępne są kontenery o kilku pojemnościach, co daje możliwość jego dostosowania do konkretnych potrzeb. Możemy w nich umieszczać m.in. gruz, elementy ceramiczne, betonowe i ceglane, czy chociażby metal, drewno oraz papier.

Kiedy lepiej wybrać kontener na gruz?

Mimo że worki na gruz są zdecydowanie tańsze, to jednak często okazuje się, że kontener na gruz lepiej się opłaca. To najlepszy wybór dla osób, które chcą się pozbyć dużych ilości gruzów i innych odpadów.

Czym jest worek na gruz i co można do niego wrzucić?

Worek na gruz, czyli inaczej big bag to nic innego jak duży worek, w którym możemy umieszczać różne przedmioty, a przede wszystkim odpady. Możemy wybierać spośród jednorazowych, jak i wielorazowych worków na gruz. Dno takiego worka ma najczęściej kształt kwadratu. Mogą do niego trafić m.in. tworzywa sztuczne, odpady rozbiórkowe, gruz, odpady po remoncie, odpady segregowane (np. makulatura) czy szkło.

Jakie zalety mają worki na gruz?

Jedną z ich większych zalet jest spora ładowność, która może wynosić zaledwie 100 albo nawet 2500 kg. Big bagi są wybierane również ze względu na niewielką wagę. Są one tworzone z lekkiego polipropylenu, zatem worki na gruz nie sprawiają żadnych problemów w transporcie. Ogromnym atutem jest też ich niska cena. Kosztują one zaledwie kilka do kilkunastu złotych, natomiast ich wywóz to wydatek w okolicach 200 złotych. Co więcej, doskonale się sprawdzają tam, gdzie jest niewiele miejsca, ponieważ zajmują zdecydowanie mniej przestrzeni niż kontener na gruz.

Kiedy wybrać big bagi?

Worki na gruz warto wybrać przede wszystkim wtedy, gdy ilość gruzu, jakiej chcemy się pozbyć, jest niewielka. W takim sytuacjach kontener na gruz może okazać się zwyczajnie nieopłacalny. Już dziś zamów kontener na gruz lub big bagi w sprawdzonej firmie Usuń-Gruz!