Rodzaje odzieży roboczej – elementy składowe

Zabezpiecza przed negatywnym oddziaływaniem warunków zewnętrznych i zapewnia komfort pracy. Odzież robocza, bo o niej mowa, jest niezbędnym elementem wyposażenia pracownika w wielu branżach. Chętnie sięgają po nią nie tylko fachowcy, ale i amatorzy. Jakie rodzaje odzieży roboczej można wyróżnić? Co wchodzi w jej skład?

Odzież robocza – rodzaje. Podstawowa klasyfikacja

Dostępną na rynku odzież roboczą można sklasyfikować na podstawie różnych kryteriów. Uwzględniając rodzaj czynników, przed którymi ma zabezpieczać użytkownika, dzieli się ją na:

  • odzież zabezpieczającą przed czynnikami chemicznymi,
  • odzież zabezpieczającą przed czynnikami biologicznymi,
  • odzież zabezpieczającą przed czynnikami mechanicznymi,
  • odzież zabezpieczającą przed czynnikami termicznymi,
  • odzież zabezpieczającą przed czynnikami atmosferycznymi i wodą,
  • odzież zabezpieczającą przed porażeniem prądem i promieniowaniem elektromagnetycznym,
  • odzież przeznaczoną do wykorzystywania w atmosferze zagrożonej wybuchem.

To, na jaką opcję zdecyduje się użytkownik, zależy od jego indywidualnych potrzeb. Każdy z wymienionych rodzajów odzieży roboczej cechuje się unikalnymi właściwościami, dzięki którym ubranie z jednej strony chroni przed zagrożeniami, a z drugiej zapewnia wysoki komfort noszenia i pozwala bezproblemowo wykonywać czynności zawodowe.

Elementy składowe odzieży roboczej

Odzież robocza składa się z elementów chroniących tułów. To wszelkiego rodzaju podkoszulki, bluzy, fartuchy, peleryny, kurtki, kamizelki, płaszcze, spodnie oraz kombinezony. W jej skład wchodzą też nakrycia głowy (czapki, kapelusze i kaptury), rękawice, a także obuwie robocze. Na wyszczególnienie zasługują również ochraniacze (klatki piersiowej, kolan, pośladków) oraz środki ochrony indywidualnej (kaski, hełmy, okulary czy też maski).

Niezależnie od tego, czy jesteś fachowcem czy też amatorem, możesz potrzebować odzieży roboczej. Żeby ochronić ciało i zapewnić sobie komfort użytkowania, postaw na ubrania od sprawdzonych producentów. Uznana marka to gwarancja solidności i niezawodności stroju.

Zapraszamy po więcej informacji: odzież robocza Poznań.