Korekta uszu – fakty na temat tej procedury

Korekta uszu to na pewno nie jest taki zabieg, który przeprowadzamy u każdego – nie ma po prostu takiej potrzeby. Większość osób jest zadowolona z kształtu swoich uszu lub w ogóle nie zwraca na to uwagi – wtedy nie myślimy nawet o tym, że moglibyśmy je poprawić. Tak to jednak wygląda w przypadku większości kompleksów – martwimy się czymś dopiero wtedy, gdy jest to faktycznie widoczne i inni ludzie nas za to krytykują.

Odstające lub zdeformowane w jakiś sposób uszy ciężko jest ukryć – w szczególnie panowie nie mogą tutaj wiele zrobić, bo rzadko który z nich nosi długie włosy. Czy warto więc się męczyć z tym problemem latami? Ludzie zadają sobie takie pytania i wielu z nich uznaje w końcu, że korekta uszu to jednak rozsądniejsza opcja – tym bardziej, że zabieg korekty uszu nie jest bardzo drogi i jak do tej pory nie zauważa się po nim zbyt często poważnym powikłań. Ze wszystkich operacji, jakie wykonuje chirurg plastyczny – tą możemy uznać za jedną z tych najbardziej rutynowych.

Istotne fakty

Na pewno przed przejściem takiego zabiegu – lub przed zaprowadzeniem na niego naszego dziecka – musimy poznać ogólne fakty. Po pierwsze warto wiedzieć, że nie jest tutaj konieczne zostawanie na długi czas w szpitalu lub klinice – jeśli nie nastąpiły żadne komplikacje to do domu idziemy praktycznie od razu po założeniu szwów. Całość nie trwa zwykle dłużej niż dwie godziny, więc nie musimy tak naprawdę nawet brać sobie całego wolnego dnia w pracy.

Nie oznacza to jednak, że nie musimy się niczym martwić i możemy od razu żyć tak samo, jak do tej pory – konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Co trzeba robić? Musimy na przykład spać przez kilka tygodni tylko na plecach – chodzi tutaj o to, aby nie uszkodzić szwów i po prostu nie dotykać za bardzo tych miejsc, w których ciął chirurg. Może Ci się wydawać, że nie jest to wcale trudne – ale przygotuj się na to, że potrzebne będą Ci poduszki, które przez noc także utrzymają Cię w jednej pozycji.

Więcej przydatnych informacji

Chirurg jest w stanie osiągnąć tutaj zwykle dokładnie takie efekty, na jakich nam zależy – plastyka ucha jest zadaniem stosunkowo mało skomplikowanym. Na pewno warto wysłuchać jednak jego rad. Nam może się wydawać, że wiemy, czego chcemy – ale chirurg ma jednak lata doświadczeń i może zaproponować nam trochę inny i być może lepszy kształt małżowiny.

Jeśli chcesz zapisać na taki zabieg swoje dziecko – musisz poczekać, aż skończy ono przynajmniej 7 lat. Chociaż w dalszym ciągu będzie to bardziej Twoja decyzja niż jego – wtedy możesz już spróbować przynajmniej częściowo mu to wytłumaczyć i zapytać go o zdanie.  Umów się na konsultację do specjalistów – https://timeless.com.pl/