Jak często należy ozonować pomieszczenia biurowe?

Przez pomieszczenia biurowe każdego dnia przewija się wiele osób. Niestety sprzyja to rozwojowi i roznoszeniu alergenów, wirusów i bakterii. Żeby zapewnić pracownikom skuteczną ochronę przed niewidocznym niebezpieczeństwem, warto systematycznie ozonować wnętrza firmy. Jak często należy to robić?

Skuteczne ozonowanie pomieszczeń – Łódź

Ozonowanie skutecznie zabija wirusy, bakterie i inne drobnoustroje chorobotwórcze. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po tę metodę walki z niewidocznymi przeciwnikami. Nie tylko pozwala ona rozprawić się niebezpiecznymi mikroorganizmami, ale również jest bezpieczna dla użytkowników pomieszczeń. Ozon rozpada się bowiem do tlenu. W efekcie nie pozostawia po sobie żadnych trujących śladów.

Żeby zabieg zakończył się powodzeniem, warto go zlecić specjalistom. Tylko profesjonaliści zagwarantują skuteczne ozonowanie pomieszczeń. Łódź może się pochwalić wieloma firmami świadczącymi usługi tego typu. Przy wyborze podmiotu warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie, a także rodzaj sprzętu. Bez odpowiednich generatorów ozonu zabieg nie odniesie pożądanych skutków.

Pomieszczenia biurowe – jak często je ozonować?

Z uwagi na fakt, że pomieszczenia biurowe skupiają na stosunkowo niewielkiej powierzchni dużą liczbę osób, muszą być regularnie dezynfekowane. W ich przypadku zaleca się wykonywać ozonowanie raz w tygodniu. Odpowiednio dobrane stężenie ozonu pozwala usunąć drobnoustroje chorobotwórcze ze wszystkich powierzchni. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych generatorów ozonu gaz jest bezpieczny nie tylko dla mebli, ale i sprzętów znajdujących się w biurze. Nie niszczy obrazów, grafik, książek, dokumentów czy też tkanin.

Co ważne, przebywanie ludzi w ozonowanym pomieszczeniu jest zabronione. Dlatego zabieg warto przeprowadzić nocą lub w weekend, kiedy wnętrza są puste Zapewni to nie tylko bezpieczeństwo pracownikom, ale również nieprzerwaną pracę biura. Rankiem personel będzie mógł bowiem bez przeszkód przystąpić do swoich obowiązków.