Obsługa rachunkowa w przypadku spółek z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (z o.o.) to jedna z często wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej. To zasługa ograniczonej odpowiedzialności jej wspólników. Odpowiadają oni za zobowiązania firmy jedynie do wysokości wniesionych wkładów. Jak jednak wygląda w takim przypadku obsługa księgowa przedsiębiorstwa? Czy warto zdecydować się profesjonalne biuro rachunkowe?

Spółka z. o.o. – obsługa księgowa. Czy warto zatrudnić biuro rachunkowe?

Ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania podmiotu sprawia, że spółka z o.o. cieszy się dużym uznaniem wśród przedsiębiorców. Jest chętnie wybieraną formą prowadzenia działalności gospodarczej także z innych względów – łatwo ją założyć, wymaga wniesienia niewielkiego wkładu własnego (5000 zł) i pozwala uniknąć obowiązku opłaty składki ZUS przez wspólników.

Niestety jej obsługa rachunkowa jest bardziej skomplikowana niż obsługa jednoosobowej działalności gospodarczej czy też spółki cywilnej zawartej między osobami fizycznymi i nieprzekraczającej określonej w prawie kwoty przychodów. Wymaga bowiem prowadzenia tzw. pełnej księgowości. Bez odpowiedniej wiedzy i dogłębnej znajomości przepisów prawa jest to niezwykle kłopotliwe. Dlatego powinno się tym zająć biuro rachunkowe. Wówczas zyskasz pewność, że księgowość Twojej firmy będzie prowadzona zgodnie z prawem.

W przypadku pełnej księgowości wszelkie rozliczenia należy prowadzić bardzo dokładnie. Ewidencji podlegają nie tylko dokumenty kupna i sprzedaży, ale też przelewy przychodzące i wychodzące, a nawet operacje magazynowe. Ma to pozwalać na łatwe określenie sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się spółka. Pełna księgowość precyzyjnie ewidencjonuje też majątek firmy.

Obsługa rachunkowa spółki z o.o. wymaga wiedzy i doświadczenia. Dlatego w jej przypadku nie zaleca się samodzielnego prowadzenia księgowości. Nawet niewielka pomyłka może skutkować dotkliwą karą finansową. Dlatego lepiej zdecydować się na profesjonalne usługi świadczone przez biuro rachunkowe.

Zapraszamy po więcej informacji: Biuro rachunkowe Olsztyn.