Folia na przednią szybę – jak aplikować?

Montaż folii samochodowej to rozwiązanie polecane z wielu powodów. Jednak aby element ten dobrze spełniał swoje funkcje, konieczna jest właściwa aplikacja. Jak ją wykonać? Wyjaśniamy!

Czym są folie samochodowe?

Mianem folii samochodowej określa się folię ochronną na szybę. Zwykle folie samochodowe są przyciemniane. Dzięki temu nie tylko zabezpieczają szybę przed uszkodzeniem, ale też chronią przed promieniami UV oraz gwarantują prywatność. Należy podkreślić, że niedopuszczalne jest całkowite przyciemnienie szyby, gdyż zbytnio ogranicza ono widoczność. Należy zatem wybrać atestowaną folię, która spełnia wymogi prawne.

Oczyszczenie szyby i przycięcie folii

Zanim zaaplikujemy folię, musimy dokładnie oczyścić szybę. To bardzo ważne, aby pozbyć się wszystkich, nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń. Zalecamy również odtłuszczenie powierzchni. Następnie należy ją dokładnie osuszyć przy użyciu szmatki lub ręcznika papierowego.

Kolejny krok to przycięcie folii do rozmiaru i kształtu szyby. Jak to zrobić? Najlepiej rozpocząć od rozłożenia folii na zewnętrznej stronie przedniej szyby, która wcześniej powinna zostać nawilżona wodą ze specjalistycznym płynem. Następnie wycinamy odpowiedni szablon, pamiętając o pozostawieniu na krawędziach pewnego zapasu. Następnie znów należy spryskać powierzchnię, jednak tym razem folii. Później pozostaje ją docisnąć, pozbyć się pęcherzyków powietrza i przyciąć szablon dokładnie do kształtu szyby.

Aplikacja folii

Kiedy szablon jest gotowy, możemy przejść do aplikacji. Folie samochodowe montuje się od wewnętrznej strony szyby. Przed aplikacją warto jeszcze raz wyczyścić szybę. W kolejnym kroku usuwamy folię zabezpieczającą. Później pozostaje już tylko nałożyć folię właściwą na szybę i docisnąć. Na zakończenie usuwamy niedoskonałości, w tym głównie pęcherzyki powietrza, z użyciem rakli z filcem wilgoci.

Prawidłowa aplikacja folii samochodowej wymaga dużej precyzji. Dlatego też zalecamy, aby zlecić to zadanie profesjonalistom, posiadającym doświadczenie w tym obszarze.

Dowiedz się więcej: folie samochodowe Wrocław