Niezwykłe punkty widokowe w Polsce i niedaleko granicy

Doskonałą atrakcją turystyczną są położone wysoko punkty widokowe. Jest to świetna propozycja na wspólne spędzanie czasu z rodziną bądź przyjaciółmi, niezależnie od wieku. Punkty widokowe podobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Dzięki możliwości wzniesienia się na wysokie tereny możemy doświadczyć piękna przyrody i podziwiać otaczające nas krajobrazy. Wśród wielu atrakcji, jakie może zorganizować podczas urlopu bądź spontanicznego wypadu weekendowego, warto zwrócić uwagę na punkty widokowe w towarzystwie natury.

Punkty widokowe w Polsce – poznaj miejsca warte zwiedzenia

Doskonałym pomysłem na oderwanie się od codzienności jest zobaczenie czegoś niesamowitego. Takie doznania gwarantują nam właśnie punkty widokowe w postaci wież, budynków czy tarasów prowadzących na spore wysokości. Polska oferuje wiele wspaniałych miejsc, które zapierają dech w piersiach.

We Wrocławiu odnajdziemy popularny Sky Tower – jest to najwyższy punkt widokowy w Polsce, mierzący aż 212 metrów. Na 49. piętrze znajduje się piękny przeszklony taras, z którego możemy podziwiać całą panoramę miasta.

Malowniczy widok na Kaszuby prezentuje nam „Kaszubskie Oko” w Gniewinie – wieża mierzy 44 metry wysokości i dostaniemy się na górę za pomocą schodków, bądź windą.

Karkonoski Park Narodowy ma nam do zaoferowania niezwykłą przygodę – spacer koronami drzew. Na granicy polsko – czeskiej znajduje się najwyższe pasmo górskie Sudetów – Karkonosze. Powstała tam w 2017 roku ścieżka widokowa przyciąga tłumy turystów. Szczególnie polecamy to miejsce!

Spacer koronami drzew – niesamowita atrakcja dla każdego

Spacer koronami drzew to niesamowita wieża widokowa w postaci ścieżki wśród przyrody. Jeżeli ktoś miał okazję zwiedzić u naszych południowo-zachodnich sąsiadów Dolni Morava, a w niej Spacer w Chmurach, to z pewnością będzie zachwycony tym, co odnajdzie w naszym rodzimym kraju. W 2017 roku w sercu lasów Karkonoskiego Parku Narodowego powstała wieża widokowa, umożliwiająca idealne spędzanie czasu i bliski kontakt z naturą. Cała trasa, od korzeni aż po korony drzew mierzy ponad 1500 m, i prowadzi na szczyt 45-metrowej wieży. Po drodze mamy okazję poznać nietypowe gatunki drzew, roślin i zwierząt, co z pewnością wnosi bogaty aspekt edukacyjny wyprawy. W podziemiu tej drewnianej wieży możemy podziwiać system korzeniowy drzew – jest to bardzo interesujące nawet dla najmłodszych. Solidna konstrukcja i bariery zabezpieczające oraz szeroka trasa umożliwiają korzystanie z wieży również osobom niepełnosprawnym. Warto wybrać się wraz z rodziną w ten region, aby odetchnąć od miejskiego zgiełku i bliżej poznać uroki natury.

Każdy z nas potrzebuje wytchnienia – zarówno dorośli, jak i dzieci. Warto umilić sobie ten czas doświadczając nowych przeżyć, jednocześnie ucząc się co nieco o otaczającym nas świecie. Spacer koronami drzew zapewnia porządną dawkę relaksu i wytchnienia. Przyjemna atmosfera, malownicze krajobrazy i poznawanie ciekawostek o naturze idą w parze z aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

/ Źródło zdjęcia: https://www.stezkakrkonose.cz/pl/