Najlepsze książki o montessori

Metoda, a raczej styl wychowania montessori cieszy się rosnącą popularnością. Wynika to przede wszystkim z widocznych efektów wychowania dziecka w zgodzie z założeniami montessori. Wielu rodziców jest zainteresowanych tym podejściem, jednak nie do końca wiedzą, jak zastosować je w praktyce. Podpowiadamy zatem, jakie pozycje książkowe rozjaśnią nieco tę kwestię.

Metoda montessori w domu

Pozycja autorstwa Delphine Gilles Cotte to spis 80 zabaw edukacyjnych w duchu montessori. Autorka w przystępny i jasny sposób przedstawia zabawy i wyjaśnia, w jaki sposób przysłużą się maluchowi. Opisom towarzyszą zdjęcia, aby nie było wątpliwości, jak praktykować poszczególne zabawy. Co ciekawe, do wielu zabaw wykorzystywane są rzeczy codziennego użytku, którym można nadać drugie życie.

Metoda montessori do trzeciego roku życia

Chcesz od początku stosować metodę montessori w życiu Twojego dziecka? Książka napisana przez Charlotte Poussin wyjaśni Ci, jak przygotować przestrzeń dla malucha, jakie kupić zabawki i jak postępować z dzieckiem w pierwszych latach życia. Pozycja polecana głównie dla przyszłych mam, których pociechy nie przyszły jeszcze na świat.

Domy dziecięce

Książka autorki metody motnessori, czyli Marii Montessori. Pozycja ta powstała dawno temu, zatem jej język jest nieco staroświecki, a realia zupełnie inne. Jednak warto zapoznać się z tą kultową pozycją, aby zrozumieć istotę metody montessori. Książka przede wszystkim opisuje sposób, w jaki były prowadzone założone przez autorkę domy dziecięce.

Pedagogika Marii Montessori w przedszkolu

Autorem książki jest Ulrich Steenberg. Pozycja ta skierowana jest do osób, które przed wysłaniem dziecka do przedszkola montessori, chciałyby zapoznać się ze stosowanymi tam praktykami. Książka opisuję metodę montessori w praktyce, na przykładzie codziennych aktywności dziecka, zwłaszcza tych przedszkolnych.

Metoda montessori wspiera rozwój dziecka we wszystkich obszarach. Warto dobrze się z nią zapoznać i wdrażać już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Z pewnością pomogą w tym wskazane przez nas pozycje