Jak nie przytyć zimą?

Osoby dbające o sylwetkę często spotykają się z sytuacją, kiedy ciężko wypracowana wymarzona figura odchodzi w zapomnienie wraz z nadejściem zimy. Trudno wtedy nie czuć frustracji. Miesiące ciężkiej pracy zdają się iść wtedy na marne. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele.

Główną z nich jest fakt, że razem z przyjściem zimowych miesięcy znacząco zmienia się nasz styl życia. Ze względu na pogodę i szybko zapadający zmrok jesteśmy zdecydowanie mniej aktywni, co przekłada się negatywnie na ilość spalanych przez nas kalorii. Stąd już tylko jeden krok do tego, aby mimo konsekwentnej diety i treningów latem ponownie przybrać na wadze. O przybieraniu masy zimą świadczy także chociażby fakt, że dostarczana nam przez słońce witamina D wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego brak słońca negatywnie przekłada się na wygląd naszej sylwetki.

Zimą tyją także osoby, które w żadnym momencie roku nie przykładają odpowiednio dużo uwagi do troski o swoje ciało. W ich przypadku “zimowy tłuszczyk” bywa szczególnie niebezpieczny, bowiem może przeobrazić się w poważną nadwagę. Jak temu zapobiec? Mamy kilka porad.

Zdrowe nawyki, a nie chwilowa dieta

Rozpoczynając swoją przygodę z odchudzaniem warto przygotować się na to, że długoterminowe zachowanie jego efektów będzie od nas wymagało wielu wyrzeczeń nawet po osiągnięciu przewidzianego wcześniej celu. Wiele osób widząc w końcu na wadze wymarzone cyfry całkowicie porzuca wypracowane podczas diety schematy postępowania i wraca do starych nawyków. Niestety nie jest to zbyt rozsądne.

Zimą efekty takiego postępowania mogą okazać się szczególnie katastrofalne. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, w tym momencie roku wyjątkowo łatwo jest przytyć. Dlatego aby zachować efekty wypracowane latem trzeba wtedy jeszcze więcej uwagi przykładać do tego, by nasz jadłospis i plan treningowy były dobrze zaplanowane. Zdrowy styl życia jest czymś, co warto zaadaptować u siebie na stałe. Nawyki to coś, co w dłuższej perspektywie czasowej powinno stać się integralną częścią nas. Tylko wtedy możemy być pewni tego, że wypracowane rezultaty pozostaną z nami na dłużej.

Zmiana przyzwyczajeń pod okiem ekspertów

By wiedzieć, jaką strategię przyjąć zimą, warto zacząć się do tego przygotowywać jeszcze latem. Rozwiązaniem wartym przemyślenia jest wyjazd na wczasy odchudzające, takie jak Fox Boot Camp. Chociaż tego typu wyjazdy najczęściej mają miejsce latem i jesienią, korzyści z nich czerpane są o wiele bardziej długoterminowe.

Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie jedynie dla osób, które ze sportem mają już długą relację. Programy przewidziane są również dla osób, które są pod tym względem całkowitymi laikami. Mogą oni wynieść z tego typu wyjazdu szczególnie dużo. Nie tylko zrzucą tam zbędne kilogramy, ale też zyskają niezwykle cenne przygotowanie do tego, jakie zmiany wprowadzić w swoim życiu na stałe. Jeśli obawiamy się tego, że zimą wrócimy do niepożądanych kształtów, warto dowiedzieć się prosto od ekspertów, jak temu zapobiec. Nawet krótki wyjazd pozwoli nam nabyć wiedzę konieczną do tego, by skutecznie zmienić swoje życie. Tydzień wystarczy na to, by zgromadzić cenne informacje i ciekawe doświadczenie.

Warto korzystać z każdej okazji, aby zaczerpnąć wiedzy od osób, które kwestiami zdrowego odżywiania i treningów zajmują się zawodowo. Możemy się od nich dowiedzieć między innymi tego, jak planować nasze posiłki i jakiego typu aktywności się podejmować, by troska o zdrową masę ciała była możliwie jak najbardziej skuteczna. Mamy możliwość przetestowania, co najlepiej u nas się sprawdza. Chociaż zimą nie mamy tyle możliwości sportu co latem, dalej pozostają nam treningi w domu lub różne sporty zimowe. Warto korzystać z każdej okazji aby wybrać się na łyżwy lub narty. Najważniejszą rzeczą, jaką musimy zapamiętać jest fakt, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna są ważne przez cały rok.