Jak otworzyć salon fryzjerski?

Otwarcie salonu fryzjerskiego to niewątpliwie dobre posunięcie w kierunku własnego rozwoju na tle zawodowym. Nic więc dziwnego, że tak wielu profesjonalnych fryzjerów coraz częściej marzy o posiadaniu własnego biznesu! Na brak klientów narzekać nie można, co więcej – rynek usług fryzjerskich to gwarancja wysokich zysków. Jeżeli zatem stoicie przed wyzwaniem, jakim jest otwarcie salonu fryzjerskiego – zostańcie z nami. Podpowiemy wam, jak otworzyć swój pierwszy biznes i jak sprawić, by zaczął prężnie funkcjonować.

Rejestracja działalności – to musisz wiedzieć

Na przestrzeni ostatnich kilku, a nawet i kilkunastu lat mogliśmy zauważyć, iż to właśnie branża beauty skutecznie zdominowała rynek. Co rusz pojawiają się nowe i coraz to lepsze salony fryzjerskie, a klienci mogą śmiało przebierać w dostępnych możliwościach. Co za tym idzie? Decydując się na otwarcie własnego salonu fryzjerskiego, warto stworzyć doskonały biznesplan, który nie tylko przyciągnie dziesiątki zadowolonych klientów, a także pozwoli wam czerpać niesamowitą satysfakcję. Gdy ten etap będziecie mieć już za sobą, nie pozostanie nic innego, jak zarejestrować działalność gospodarczą oraz zgłosić się do sanepidu w celu uzyskania zgody na prowadzenie działalności objętej odgórnym nadzorem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jeżeli natomiast planujecie zatrudniać dodatkowych pracowników – fryzjerów czy recepcjonistkę, ich również należy zgłosić w odpowiedniej instytucji. To przybliży was do celu, a marzenia o prowadzeniu własnego biznesu wkrótce staną się rzeczywistością…

Jak dostosować lokal pod usługi fryzjerskie?

Założenie działalności jest całkowicie bezpłatne – to fakt! Niemniej wynajem lokalu czy przeprowadzenie generalnego remontu już nie… Dlaczego o tym wspominamy? Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wynajmie konkretnego lokalu dokładnie określcie swój budżet. Jeżeli zdecydujecie się na lokal, w którym wcześniej był prowadzony salon fryzjerski, koszty te mogą ulec obniżeniu. W przypadku nowych lokali niedostosowanych do wymogów sanitarno-epidemiologicznych sprawa już co nieco się komplikuje. Wówczas należy spełnić szereg dodatkowych formalności i wytycznych narzuconych przez sanepid. Lokal fryzjerski musi być zgodny z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami sanepidu, tym samym spełniać warunki techniczne. Bez tego ani rusz!

Meble fryzjerskie – jak wyposażyć salon?

Aranżacja wnętrza nowo powstałego salonu fryzjerskiego to bez wątpienia najprzyjemniejsza kwestia! Zastanówcie się wcześniej, jaki efekt ostateczny pragniecie uzyskać i do kogo tak naprawdę chcecie trafić… Salon fryzjerski powinien być dopasowany do waszych indywidualnych preferencji, a także waszych nowych klientów. Niekiedy sprawdzi się styl urbanistyczny, w innym wypadku – retro wykończenie. Co proponujemy? W salonie powinny przede wszystkim dominować jasne i stonowane barwy. Niech nie zabraknie także wysokiej jakości wyposażenia. Meble do salonu fryzjerskiego, które znajdziecie na stronie renomowanego producenta, zostały zaprojektowane z myślą o nawet najbardziej wymagających klientach. Znajdziecie tam fotele i hokery fryzjerskie, pomocniki, mobilne myjnie oraz wyjątkowe akcesoria, które powinien posiadać stylista fryzur. Każdy detal ma znaczenie!

Pamiętajcie, że meble fryzjerskie to oczywiście nie wszystko! Upewnijcie się, iż wasi pracownicy mają pełen dostęp do profesjonalnych produktów pielęgnacyjnych. Wasi klienci muszą widzieć, że zależy wam na ich 100% zadowoleniu.

Kasa fiskalna w salonie fryzjerskim – czy to konieczne?

Zgodnie z obowiązującymi na ten moment rozporządzeniami właściciele zakładów fryzjerskich i kosmetycznych są zobowiązani do prowadzenia ewidencji sprzedaży. Tutaj z pomocą przyjdzie oczywiście kasa fiskalna. W przypadku młodych przedsiębiorców możecie liczyć na ulgę z tytułu zakupu urządzenia fiskalnego o maksymalnej wartości 700 złotych. Nie zapomnijcie także o uiszczeniu opłaty za odtwarzanie muzyki. Jest to warunek konieczny – oczywiście, o ile rzeczywiście planujecie to robić. Koszt ten możecie ponieść jednorazowo lub w trybie miesięcznym.

Wymogów i formalności, jakie zostały nałożone na właścicieli salonów fryzjerskich, jest całe mnóstwo! To jednak pozwoli wam w krótkim czasie wejść na rynek i zacząć rozwijać swój pierwszy biznes. Dbajcie o lokal i dopieszczajcie nowych klientów, a z czasem zauważycie rewelacyjne efekty!