Listwy Lagrus – produkt na lata

Listwy Lagrus to zdecydowanie najpopularniejsze w Polsce listwy produkowane z MDF. Stoi za nimi od ponad 15 lat firma Decoplast. Jej celem jest spełnianie oczekiwań klientów, dlatego produkuje listwy wysokiej jakości, które prezentują się bardzo efektownie. Są one dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru.

Listwy Lagrus wykonane są z płyt MDF. To materiał o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym na całym swoim przekroju. Dodatkowo nie ma on żadnych niedoskonałości strukturalnych. Pod tym względem przewyższa naturalne drewno. Nie zawiera bowiem słojów, wielu rdzeni, pęknięć itd. Za sprawą swoich właściwości płyty MDF idealnie nadają się do obróbki maszynowej. Z tego powodu uzyskać z nich można nawet skomplikowane kształty, profile. W celu skutecznego zabezpieczenia listew Lagrus przed wodą, ich dolna krawędź jest izolowana przeciwwilgociowo. Dzięki temu zabiegowi listwy te doskonale sprawdzają się także w kuchni, łazience czy na korytarzu. Mają podfrezowanie na kable czy frezy, które poprawiają mocowanie do ściany.

Warto też zwrócić uwagę na listwy Lagrus z serii Plus. Są one wykonane z odpornego na wilgoć MDF. Sprawdzają się w pomieszczeniach o znacznie podwyższonej wilgotności. Oprócz tego można zamówić za odpowiednią dopłatą każdy standardowy wzór listew Lagrus właśnie w wersji Plus. Generalnie listwy występują w standardzie w białym wykończeniu lakierem. Jednak popularne modele zamówić można także w kolorze szarym, jasnoszarym czy czarnym. Na specjalne zamówienie dostępne są też inne kolory z palety NCS, RAL i ICA.

Listwy Lagrus to oferta kilkudziesięciu różnych kompozycji, które doskonale sprawdzają się w wielu pomieszczeniach. To rozwiązanie na długie lata. Najbardziej uniwersalne są oczywiście listwy w kolorze białym. Warto też mieć na uwadze fakt, że są one dość długie. Dlatego ich montaż nie wymaga w praktyce wielu cięć. To ma pozytywny wpływ na walory estetyczne.

Listwy przypodłogowe zwane niekiedy również cokołami spotkać można chyba w każdym mieszkaniu i domu. Nie ma przy tym znaczenia czy podłoga wykonana jest z paneli odłogowych czy naturalnego drewna. Może zostać też pokryta klasyczną wykładziną. Tak naprawdę każdy wymieniony powyżej rodzaj posadzki wymaga odpowiedniego wykończenia podłogi w miejscu jej łączenia ze ścianą. W przypadku podłóg drewnianych i laminowanych należy zostawić pewien odstęp – jest to tzw. szczelina dylatacyjna. Bez tego parkiet lub panele podłogowe niestety mogą się z czasem wybrzuszać. W domach i mieszkaniach, w których znajduje się z kolei wykładzina podłogowa, listwy wykończeniowe skutecznie maskują jej końce. Dodatkowo pozwalają na jej skutecznie przytrzymanie na posadzce.

Dzisiaj na rynku coraz większą popularnością cieszą się listwy produkowane z MDF np. listwy Lagrus. Są one produkowane z materiału pochodzącego z obróbki włókien drzewnych. To podstawowy surowiec wykorzystywany w przemyśle meblarskim. Nadaje się nie tylko do produkcji listew przypodłogowych, ale i mebli czy drzwi. Są to produkty bardzo popularne, bo prezentują się doskonale w każdym wnętrzu. Dodatkowo listwy MDF Lagrus są wytrzymałe i niezbyt trudne do utrzymania w czystości. Do wyboru jest ich wiele wariantów.

Produkty marki Lagrus cieszą się na rynku dużym uznaniem i to nie bez powodu. Idealnie nadają się do wykończenia w zasadzie każdego wnętrza. Dostępne są w sprzedaży w bardzo atrakcyjnej cenie. Jednocześnie są solidne i bardzo wytrzymałe, co ma ogromne znaczenie podczas wykańczania domu czy mieszkania. Produkowane są z materiałów wysokiej jakości. Doskonale prezentują się w każdym pomieszczeniu i są odporne na wiele uszkodzeń. Przypodłogowe listwy Lagrus to produkty z potrójną warstwą. To dlatego są niesamowicie wytrzymałe. Do wyboru jest wiele modeli, co pozwala na dobranie produktu odpowiedniego do danego wnętrza i jego calościowej aranżacji.

Listwy przypodłogowe MDF są w Polsce bardzo popularne. Wybór w sklepach jest wręcz ogromny. Warto jednak stawiać na produkty sprawdzone, polecane przez specjalistów. Do nich należą z całą pewnością listwy Lagrus. Są one produkowane z najwyższej klasy materiałów i wykorzystywać je można bez obaw przez wiele lat. Wyróżniają się doskonałym wyglądem i sprawdzają się w wielu pomieszczeniach, także łazienkach i kuchniach. Postawić można na listwy utrzymane w stylistyce nowoczesnej i klasycznej. Do wyboru jest wiele wariantów kolorystycznych, ale wciąż bardzo dużą popularnością cieszą się listwy Lagrus w kolorze białym. Są one bowiem najbardziej uniwersalne.