Nietypowe zwyczaje ślubne za granicą

Rzucanie ryżem, powitanie solą i chlebem, błogosławieństwo, brama weselna, pierwszy taniec… O zwyczajach ślubnych kultywowanych od lat w Polsce z pewnością już niejednokrotnie słyszeliście. Być może część z was miała nawet okazję doświadczyć ich w trakcie tak wyjątkowej uroczystości! Czy natomiast zastanawialiście się, w jakim stylu jest obchodzony ślub w najdalszych zakątkach świata? Jeżeli nie, to nie problem! Poznajcie z nami 7 nietypowych zwyczajów za granicą. Oto one!

Mauritius

Przygotowania do ślubu to dla przyszłych nowożeńców niezwykle stresujący okres. Organizacja wesela, wynajem sali, pierwsze poprawki sukni ślubnej… Wówczas kobiety zwracają szczególną uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal, by ceremonia odbyła się bez wtopy, a one prezentowały wręcz nienagannie. Farbują włosy, zmieniają ślubny make-up… i zrzucają nadprogramowe kilogramy. Afrykańska wysepka udowadnia, iż nie zawsze tak musi być! Na Mauritiusie nabranie dodatkowych kilogramów przez pannę młodą to znak, iż jest dobrze sytuowana. Dość nietypowy zwyczaj, nieprawdaż?

Gwatemala

Czasy, gdy rodzice w głównej mierze decydowali o losach swoich dzieci na całe szczęście nieodzownie przeminęły… Dziś raczej słuchamy dobrych rad rodziców, zachowując przy tym zdrowy rozsądek. Jak sytuacja wygląda w Gwatemali? Rodzice mają duże pole do popisu! To wyłącznie od nich zależy, jak przebiegnie cała uroczystość. Co więcej, przyszła żona jest zobowiązana do rozbicia dzwoneczka wypełnionego ryżem i mąką. Ameryka Środkowa zaskakuje na każdym kroku – to fakt!

Kuba

Co kraj, to obyczaj! Z tym stwierdzeniem nie sposób się nie zgodzić… Kuba położona w archipelagu Wielkich Antyli może pochwalić się naprawdę niecodziennym zwyczajem ślubnym. Co mamy na myśli? Każda osoba, która zapragnie zatańczyć ze świeżo upieczoną mężatką, musi wpiąć banknot w jej suknię ślubną. Zapamiętajcie ten zwyczaj! Kto wie? Może będziecie mieli kiedyś okazję uczestniczyć w tak ważnej ceremonii właśnie na Kubie!

Szukacie idealnej propozycji na prezent ślubny? Zajrzyjcie tutaj – https://www.holyart.pl/. Internetowy sklep Holyart z dewocjonaliami to wszystko, czego tylko potrzebujecie!

Indonezja

Jak uchronić się przed olbrzymim pechem zgodnie z wierzeniami indonezyjskiego plemienia Tidong? Mieszkańcy wysepki Borneo bardzo poważnie traktują ślubne tradycje, a młoda para musi liczyć się z konsekwencjami niestosowania się do panujących tam zasad… Istnieje bowiem zwyczaj, wedle którego nowożeńcy nie mogą korzystać z toalety przez trzy dni oraz trzy noce tuż po ślubie. Bez obaw – rodzice pary pilnują, by ci nie pili ani nie jedli zbyt dużo w trakcie zabawy.

Szkocja

Szkoci również posiadają bogatą tradycję i jak widać – raczej nie planują odejść od kultywowanych od pokoleń zwyczajów ślubnych. Przyszli nowożeńcy zostają porwani… i przywiązani do muru. Pozostali uczestnicy mają za zadanie jak najbardziej ich ubrudzić. Mają do dyspozycji wszystko to, co znajdzie się pod ich ręką. Od piachu, przez błoto i krew, aż po resztki jedzenia… Mówi się, że ma to przynieść szczęście! Czy, aby na pewno?

Niemcy

Czego możemy się spodziewać po naszym zachodnim sąsiedzie? Niczego dziwnego ani tym bardziej niesmacznego! W niemieckiej kulturze panuje zwyczaj przecinania kłody. Symbolizuje ona pierwszą przeszkodę, jaką na swej drodze napotyka młoda para. Za pomocą piłki muszą wspólnie przeciąć pniak na dwie części. Jeśli im się to uda, będą mogli liczyć na wielkie szczęście!

Chiny

Wielbiciele azjatyckiej kultury! Czy słyszeliście wcześniej o ślubnej tradycji polegającej na wylaniu łez jeszcze przed ceremonią? Kilka dni przed tak niesamowitą uroczystością przyszła panna młoda zaczyna… płakać. Z czasem dołącza do niej również matka i znajome, by wesprzeć ją i zapewnić pełnię szczęścia. Co symbolizuje płacz przez ślubem według chińskiej tradycji? Akt ten ma sprawić, iż smutek i płacz nie zagoszczą w życiu młodej pary. Aby jednak nie było zbyt nudno, na mężczyzn także czeka spore wyzwanie. Pan młody musi celować w kobietę strzałami, by zebrać pociski i je połamać. Oczywiście nie może w nią trafić!

Który zwyczaj ślubny w waszym mniemaniu uchodzi za najbardziej nietypowy? Dajcie nam koniecznie znać!