Jakie meble do salonu z ciemną podłogą?

Salon z ciemną podłogą urządzony w stylu rustykalnym, klasycznym lub boho z pewnością będzie miał w sobie „to coś”, co pozwoli zarówno domownikom, jak i gościom czuć się w nim swobodnie, ale też doświadczać przyjemności płynącej z przebywania w eleganckim wnętrzu. W przypadku ciemnej, najczęściej drewnianej podłogi należy jednak bardzo rozsądnie wybrać meble salonowe.

Jaki kolor mebli wybrać do ciemnej podłogi?

Ciemną podłogę najczęściej wybiera się do salonów, które mają sprawiać wrażenie bardzo nowoczesnych i eleganckich. Jeśli zatem wybiera się meble drewniane lub z frontami imitującymi kolor drewna, należy zadbać o to, by ich odcień był jak najlepiej dopasowany do podłogi – w tym samym kolorze lub nawet ciemniejszy. Wykorzystując jaśniejszy odcień drewna na meblach niż na podłodze, można jednak uzyskać bardzo ciekawy efekt – wnętrze rustykalne, ciepłe, przyjazne.

Warto także postawić na ciemniejsze kolory mebli – na przykład czarne, szare lub grafitowe. Idealnie komponują się one z betonem architektonicznym, tak chętnie wykorzystywanym na ścianach oraz drewnianymi podłogami. Co więcej, takie zestawienie kolorystyczne świetnie współgra z bardzo kolorowymi meblami wypoczynkowymi – tapicerka w barwie burgundu czy butelkowej zieleni, a nawet złota będzie wspaniale kontrastowała z ciemnymi barwami wykończenia wnętrza.

Zestaw mebli do salonu – idealne rozwiązanie

Idealnie byłoby, gdyby każda półka do salonu była spójna z pozostałymi kolorami mebli. Dzięki temu uda się uzyskać efekt przemyślanego spokoju, naturalności i nowoczesności. W tym celu najlepiej wybrać zestaw mebli do salonu, składający się z komód, witryn, szafek pod RTV czy półek. W zależności od konkretnego zestawu z oferty Marmex można znaleźć w nim różne komponenty, co więcej – występujące w różnych wersjach kolorystycznych i wzorniczych. Tym sposobem uda się z powodzeniem dopasować ciekawe meble wypoczynkowe i stworzyć naprawdę przyjemne pomieszczenie do wypoczynku dla całej rodziny.

Zestawy mebli to również bardzo korzystny zakup pod względem cenowym. Jeśli masz w swoim salonie ciemną podłogę i poszukujesz mebli, które podkreślą jej piękno, a przy okazji będą niezwykle funkcjonalne i piękne, koniecznie sprawdź gotowe zestawy mebli. Zawierają one wszystko, czego potrzebujesz do umeblowania swojego salonu – szafki pod sprzęt telewizyjny, meble, w których zmieścisz swoje ubrania lub inne drobiazgi, i na których wyeksponujesz ozdobną zastawę stołową w części jadalnianej, oraz ulubione bibeloty.

Ciemna podłoga – doskonałe rozwiązanie dla wielu mieszkań

Salon z ciemną podłogą to fantastyczny sposób na praktyczne wykończenie swojego mieszkania. Ewentualne zarysowania i zabrudzenia są słabo widoczne na takiej podłodze, a umieszczony na niej jasny dywan wspaniale podkreśli ten kontrast i zaakcentuje piękno starannie wykonanej podłogi z drewna. Dopasowując nowoczesny zestaw mebli do takiej podłogi w sposób realny wpływasz na ogólny wystrój swojego domu, czyniąc go jeszcze piękniejszym.