Rower elektryczny do pracy – czy to opłacalny środek transportu?

Jazda samochodem do pracy, szczególnie w dużym mieście, wiąże się z koniecznością codziennego czekania w olbrzymich korkach. W sytuacji, gdy jesteś spóźniony na spotkanie, a na zewnątrz panuje bardzo wysoka temperatura, nie jest to zbyt komfortowy środek transportu.

O wiele lepiej sprawdzi się więc rower – mobilny, szybki i tani w utrzymaniu. Dla osób, które nie są zbyt sprawne ruchowo i nie mają dobrej kondycji, jeszcze lepszym rozwiązaniem mogą okazać się natomiast rowery elektryczne. Wyposażone w niewielki silnik pozwolą Ci w krótkim czasie dostać się do pracy i ominąć wszelkie korki. Jakie są pozostałe zalety jazdy rowerem elektrycznym do pracy? 

Poruszaj się sprawniej i omijaj korki!

Na rynku dostępne są różnego rodzaju rowery elektryczne, zróżnicowane pod kątem wyglądu i mocy. W swojej ofercie posiadają je producenci pojazdów elektrycznych z całego świata. Planując zakup roweru elektrycznego, warto zwrócić uwagę szczególnie na polskie marki, takie jak firma Frelin, która posiada w swoim asortymencie nie tylko rowery, ale również hulajnogi elektryczne.

Warto zaznaczyć, że większość modeli rowerów, bez względu na markę, osiąga jednak maksymalną prędkość wynoszącą 25 km/h. Pomimo tego, że są to więc pojazdy wolnobieżne, często mogą okazać się szybsze niż samochód, szczególnie, jeśli mówimy o dużym mieście w godzinach szczytu. Przeciętna prędkość samochodu w korku wynosi bowiem około 10 km/h, podczas gdy rowery elektryczne są w stanie poruszać się ponad dwa razy szybciej. Jadąc na rowerze, możesz więc swobodnie ominąć korki i dotrzeć do pracy lub do domu o wiele szybciej i sprawniej!

Rower elektryczny – korzystny dla zdrowia człowieka i dobra planety

Rowery elektryczne są przede wszystkim wygodne i bardziej mobilne, niż samochód. Te pojazdy wolnobieżne posiadają jednak jeszcze jedną, bardzo istotną z globalnego punktu widzenia zaletę. Rower zasilany energią elektryczną nie emituje żadnych spalin do atmosfery, dzięki czemu nie zanieczyszcza powietrza. Jeśli więc przesiądziesz się z samochodu na rower, skutecznie wspierasz walkę o stan środowiska naturalnego.

Rower elektryczny do pracy to również doskonały sposób na dbanie o zdrowie i dobrą kondycję. Mimo tego, że rowery elektryczne wyposażone są w silnik i wymagają mniejszego nakładu siły, każdy przejechany kilometr to wysiłek dla organizmu i darmowy trening. Dodatkowo samo przebywanie na świeżym powietrzu w czasie drogi pozwala dotlenić mózg, przez co pracuje on o wiele efektywniej przez cały dzień.