Co zrobić aby przeszklenia w biurowcu były czyste?

Estetyka biurowców jest bardzo ważna, ponieważ wiele mówi o firmie lub firmach mieszczących się w budynku. O efekcie wizualnym, jaki stwarza dana budowla, w dużej mierze decydują przeszklenia, które przeważnie dominują w nowoczesnych biurowcach. Jak zadbać o ich czystość? Jak przeprowadzić mycie okien w biurowcu? Podpowiadamy!

Mycie okien w biurowcu – dostępne sposoby

Nie ma wątpliwości, że mycie okien w biurowcu to trudne zadanie. Mowa o budynkach, które często liczą nawet kilkadziesiąt pięter. Nie sposób umyć okna samodzielnie. Po pierwsze znajdują się one wysoko, po drugie jest ich bardzo dużo. Dlatego też zadanie to trzeba zlecić fachowcom, którzy skorzystają z jednej ze specjalistycznych metod:

  • mycie okien metodą alpinistyczną,
  • mycie okien z wykorzystaniem zwyżki.

Mycie okien metodą alpinistyczną

Jeśli chodzi o metodę alpinistyczną, z pewnością jest ona bardziej efektowna. Sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie zastosowanie zwyżki nie jest możliwe. Mowa głównie o najwyższych biurowcach, które są za wysokie na zwyżkę, mającą jednak ograniczony zasięg. Metoda alpinistyczna polega po prostu na wspinaniu się po budynku i myciu okien. Specjaliści dysponujący odpowiednim sprzętem potrafią wspinać się po wysokich budynkach, a jednocześnie z dużą swobodą, bardzo dokładnie myć okna.

Mycie okien z wykorzystaniem zwyżki

Alternatywą dla metody alpinistycznej jest mycie okien z wykorzystaniem zwyżki. Jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy, metoda ta ma swoje ograniczenia. Wynikają one przede wszystkim z ograniczonego zasięgu zwyżki. Mowa tutaj o sprzęcie w postaci pojazdu z wysięgnikiem, często sięgającym nawet kilkudziesięciu metrów, jednak na biurowiec może to być czasem za mało. Na końcu wysięgnika znajduje się platforma zwana koszem. Fachowcy wchodzą na platformę, po czym są wynoszeni w górę, aby móc umyć okna.

Profesjonalne mycie okien przebiega szybko i sprawnie. Warto zlecić to zadanie fachowcom. Specjaliści będą potrafili określić, która metoda lepiej sprawdzi się w danej sytuacji, po czym błyskawicznie wdrożą ją w życie.