Jak skutecznie wyczyścić posadzkę?

Posadzki przemysłowe to nic innego jak powierzchnie, które najczęściej są wykorzystywane w takich miejscach jak hale produkcyjne czy garaże podziemne. Są one bardzo intensywnie eksploatowane, dlatego koniecznie trzeba regularnie je czyścić, by nie dopuścić do zniszczeń, które miałyby ogromny wpływ nie tylko na estetykę, ale również bezpieczeństwo. Jak można skutecznie wyczyścić posadzkę? Dowiedz się!

Jakie są rodzaje posadzek przemysłowych?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów posadzek przemysłowych. Posadzki użytkowe, bo tak inaczej są nazywane, mogą być produkowane z różnych materiałów takich jak beton, tworzywa sztuczne, asfalt, kamień naturalny i inne. Różnią się one m.in. wytrzymałością mechaniczną, jak i odpornością na warunki atmosferyczne.

Najpopularniejsze jednak są posadzki betonowe. Są one dość uniwersalne oraz wyróżniają się znakomitą wytrzymałością. Niezależnie jednak od tego, jaki wybierzemy rodzaj posadzki przemysłowej, musimy pamiętać o tym, aby dbać o jej wygląd oraz o to, by można było jak najdłużej z niej korzystać. W tym celu niezbędne jest regularne czyszczenie posadzek, lecz nie warto robić tego na własną rękę. Lepiej zlecić to zadanie profesjonalnej firmie takiej jak Eco-Para, zlokalizowanej w Poznaniu.

Jak wyczyścić posadzkę przemysłową?

W przypadku najpopularniejszych posadzek betonowych ważne jest ich impregnowanie z użyciem odpowiednich preparatów w celu odnowienia warstwy ochronnej. Zanim jednak do tego się przystąpi, to trzeba właściwie przygotować nawierzchnię. Przede wszystkim należy ją odkurzyć i umyć.

Wykonując wszystkie te prace, można zastosować maszyny, lecz ważne, aby nie miały żadnych twardych elementów, by nie doszło do uszkodzeń np. powstania rys. Co więcej, wszystkie środki myjące powinny być dość delikatne – pozbawione m.in. silnych rozpuszczalników organicznych, acetonu, czy alkoholi.

Gdy powierzchnia jest już sucha i czysta, to można przystąpić do odnowienia warstwy ochronnej. W tym celu świetnie sprawdzają się produkty oleofobowe, które są całkowicie bezpieczne i nie stanowią żadnego zagrożenia dla środowiska. Zdecydowanie warto sięgnąć także po impregnaty hydrofobowe, dzięki którym powierzchnia nie będzie przepuszczała wody.

Podsumowując, posadzki przemysłowe są narażone na mnóstwo zabrudzeń w postaci plam, ale także na ścieranie czy ucisk maszyn, dlatego tak ważne jest to, by regularnie o nie dbać. Najlepiej tego typu prace powierzyć firmie takie jak Eco-Para, która ma w tym wieloletnie doświadczenie!