Czy w skupie złomu można zlecić rozbiórkę metalowego obiektu?

Skup złomu to miejsce, gdzie można sprzedać różne metale. Oczywiście wszędzie skupuje się złom stalowy. W wielu miejscach skupuje się też metale kolorowe i to z podziałem nie tylko na rodzaj metali, ale też na typ złomu.

Przykładem są tu choćby:

1. Puszki
2. Przewody
3. Drobne elementy
4. Złom gruby

Nie każdy jednak ma możliwość dowiezienia złomu do punktu skupu. Problemem może być choćby transport. Większość osób posiada tylko samochody osobowe, którymi można przewieźć niewielką ilość złomu. Nawet jeśli jest możliwość przewiezienia złomu takim pojazdem, nie każdy chce to zrobić. Przewóz ciężkich, nierzadko ostrych elementów, może bowiem skutkować uszkodzeniem tapicerki czy delikatnych, plastikowych elementów wnętrza pojazdu. Pytanie, które się tu pojawia jest oczywiste. Czy w skupie złomu można zlecić jego odbiór spod wskazanego adresu?

Punkty skupu złomu odbierają złom, jednak nie wszystkie

O możliwość odbioru złomu i warunki tej usługi zawsze warto pytać. W wielu miejscach bowiem nie ma takiej możliwości. Skup złomu skupuje złom, który zostanie dowieziony na miejsce. Profesjonalne punkty skupu złomu to miejsca, gdzie oferta jest nieco szersza. Może obejmować:

1. Odbiór złomu spod wskazanego adresu
2. Jego załadunek i transport
3. Posegregowanie
4. Pocięcie
5. W przypadku stalowych obiektów również ich rozbiórkę i porządkowanie terenu

Na wykonanie takich prac, w przypadku wielu punktów skupu złomu, można zawrzeć umowę, a w niej określić czas wykonania prac i zysk ze złomu. Sam odbiór złomu nie wymaga takiej umowy – wystarczą uzgodnienia ustne. Oczywiście warto dopilnować czy prace są wykonywane odpowiednio. Dobrze jest też być przy ważeniu złomu, aby mieć pewność, że liczba kilogramów zgodna jest z rzeczywistością. Szczegóły pod adresem http://miliomet.pl/

Warto sprzedawać złom

Wydawać by się mogło, że skup złomu to miejsce, które nie jest warte uwagi. Nic bardziej błędnego. Warto przyjrzeć się ile niepotrzebnego złomu znajduje się na terenie naszej nieruchomości i po prostu go sprzedać. Wskazane jest też odkładanie złomu, którego z czasem będzie więcej i będzie można go odwieźć do punktu. Przez kilka miesięcy zbierania, można zgromadzić nawet kilkaset kilogramów złomu. Stare ogrodzenia, metalowe elementy wyposażenia domu, które trafiłyby na śmietnik, niepotrzebne rowery, zużyte części samochodowe. Wszystko to sprzedane w skupie złomu przełoży się na zysk. Czasami niemały.