Czy warto wynajmować samochód?

Wynajmowanie samochodu jest dzisiaj bardzo powszechną czynnością. Nie trzeba być w tym celu nawet zamożnym. Przeciętny obywatel jest w stanie od czasu do czasu w miarę swoich potrzeb wynajmować sobie samochód osobowy, dostawczy, a nawet specjalistyczny. Przez lata oferty wypożyczalni samochodów i warunki wynajmu mocno ewoluowały i zmieniły się w kierunku bardziej pro konsumenckim. Dzięki temu na rynku dziś mamy olbrzymi wybór rodzajów samochodów oraz sposobów ich wynajmu. Czy jednak wynajmowanie samochodu się opłaca?

Środek transportu z OC sprawcy

Większość wypożyczalni samochodów świadczy dzisiaj usługi wynajmu swoich pojazdów z polisy OC sprawcy. To niezwykle wygodne rozwiązanie pozwala nam nieprzerwanie korzystać z samochodu również tego, prywatny środek transportu został uszkodzony i znajduje się w trakcie naprawy wskutek wypadku drogowego lub kolizji. Oczywiście pod warunkiem, że to inna osoba była sprawcą zdarzenia drogowego.

Już nie tylko samochody osobowe – wynajem dostawczaków

Jeszcze kilka lat temu głównie wynajmowane były samochody osobowe. Dzisiaj jednak zmienia się to diametralnie. Coraz to więcej klientów chętnie sięga po samochody dostawcze, a także busy. Wpływa na to że rzecz jasna coraz to większa dostępność tego typu samochodów w wypożyczalniach, ale również pewna zmiana wśród klientów. Utrzymanie samochodu dostawczego jest drogie, a jego wynajmowanie raz na jakiś czas zdecydowanie bardziej się opłaca. Właśnie dlatego zarówno osoby prywatne, jak i firmy coraz chętniej i częściej decydują się na wynajmowanie samochodów dostawczych.

Wynajem od ręki – na sytuacje awaryjne

Sporą korzyścią wynikającą z możliwości wynajęcia samochodu praktycznie od ręki jest także fakt, że nie pozostaniemy bez samochodu w sytuacji awaryjnej. Uszkodzenie naszego pojazdu, awaria czy też jego planowana prawa nie sprawiają już, że stajemy się mniej mobilni. Wynajem auta dostawczego w wypożyczalni zajmuje zwykle kilka chwil i właśnie dlatego na pewno nie pozostaniemy bez środka transportu w przypadku uszkodzenia naszego pojazdu.