Pomysły na firanki do kuchni

Podczas aranżacji kuchni najważniejszą kwestią jest praktyczna organizacja. Trochę inaczej niż w przypadku innych pomieszczeń, w których możemy sobie pozwolić na większą dowolność, tutaj przez wielość urządzeń AGD musimy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością wybieranych rozwiązań. Jednak jest pewien sposób na to, aby nawet w najbardziej rygorystycznie rozplanowanych kuchniach zapanowała przytulna, domowa atmosfera. Dodatki tekstylne pomogą Ci odmienić charakter każdego pomieszczenia – a poniższy artykuł podpowie Ci, jakie firanki wybrać do kuchni, aby ocieplić jej wizerunek.

Pora na tekstylny aranż

Projektując kuchnię od podstaw, warto pozostawić ich wybór na sam koniec procesu aranżacji. Będzie to wówczas swego rodzaju ostatni szlif, który zapewni spektakularny efekt wizualny. Z tego samego powodu w urządzonych mieszkaniach, tekstylia wymienia się nieco łatwiej. Kolorowe materiały doskonale odświeżają każdy wystrój. W sytuacji, w której wszystkie sprzęty i meble znajdą już swoje miejsce, warto się zastanowić, jaka długość firanki będzie optymalna. Warto dodać, że karnisz dobrze jest zamontować dopiero po zakupie konkretnych tkanin na okno. W ferworze przygotowań łatwo zapomnieć o tym, że odległość karnisza od górnej krawędzi ramy również definiuje długość materiału. Na stronie YourHomeStory.com.pl znajdziesz szeroki wybór wyposażenia wnętrz, a dzięki sprawnej obsłudze klienta, tekstylia pojawią się u Ciebie zanim stracisz zapał do montowania karnisza!

O teorii firan słów kilka

Teraz nadszedł czas, aby przyjrzeć się pomieszczeniu. Jeśli okno znajduje się nad płaską powierzchnią, taką jak blat lub stół, polecamy Twojej uwadze krótkie firanki do kuchni. Ozdobne materiały zaskakują mnogością wzorów, kolorów i typów drapowania. Ciekawym pomysłem jest zawieszenie tkanin z prawej i lewej strony i upięcie ich pośrodku dedykowaną spinką. Jeśli pod Twoim oknem znajduje się pusta przestrzeń, zdecyduj się na długie firany. Tym samym optycznie powiększysz pomieszczenie, nadając mu elegancji. Rozmiar, z którym spotkasz się w gotowych modelach to najczęściej 140 × 270 cm lub 140 × 250 cm. Aby uniknąć odwiedzin u krawcowej, zapamiętaj nasz autorski trik dotyczący karnisza. Wartym uwagi trendem jest też popularna w ostatnich latach moda na pozostawienie długich zasłon, które sięgają samej ziemi. Zwróć jednak uwagę, czy przestrzeń przeznaczona do gotowania nie znajduje się zbyt blisko okna. Jeśli nie, spokojnie możesz pozwolić sobie na puszczenie wodzy wyobraźni i montaż wielobarwnych tkanin w dowolnym stylu.

Pomysły na firanki do kuchni – YourHomeStory.com.pl

Styl, który robi wrażenie

W kolorowych magazynach dla dekoratorów wnętrz, firanki do kuchni tworzą spójną całość z resztą wystroju. Współczesne trendy są jednak gwarancją na to, że możesz sobie pozwolić również na spektakularne kontrasty kolorystyczne. Styl skandynawski i nowoczesny kojarzony jest głównie z gładkimi firanami oraz jednobarwnymi modelami na przelotkach. Pozbawione wzorów, lekkie tkaniny występują w wielu barwach. Sięgnij po coś, co stworzy komplet z innymi tekstyliami lub przełam motyw przewodni intensywnymi odcieniami. Do klasycznie udekorowanych kuchni również możemy zaproponować kilka interesujących propozycji. Chociaż mogłoby się wydawać, że koronkowe firany wyszły z mody, to obecnie wracają w nowoczesnej formie. Jeśli chcesz postawić na efekt ciepła i rodzinnej atmosfery, najlepszą propozycją będą modele na taśmie z frędzlami lub pomponami. Czujesz, że brak Ci pomysłu na firanki do kuchni? Przejrzyj kategorię wyposażenie kuchni sklepu YourHomeStory i daj się zainspirować. Wirtualny świat polskiego dystrybutora i producenta wciąga i sprawa, że zmiana w Twoim otoczeniu dzieje się sama!