Pożyczka pod zastaw mieszkania

Oferta prywatnych biur pożyczkowych rośnie z każdym rokiem. Potężne zawirowania w gospodarce wpędzają wiele firm w kłopoty finansowe, a jednocześnie zaciskają pętlę warunków uprawniających do otrzymania kredytu w banku. Przedsiębiorcy poszukują alternatywnych źródeł finansowania, zwracając się w stronę rynku pozabankowego. Przedstawiamy skuteczną metodę pozyskania funduszy dla firm, opierającej się na zabezpieczeniu ustanowionym na nieruchomości mieszkalnej.

Jak działa pożyczka pod zastaw mieszkania?

Pożyczka pod zastaw mieszkania jest produktem finansowym udzielanym na dowolny cel, który musi być jednak związany z prowadzoną działalnością. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, pożyczką pod zastaw mieszkania możesz sfinansować bieżące zadłużenie, podjąć inwestycje w rozwój, pokryć wydatki związane z restrukturyzacją, czy odzyskać płynność finansową utraconą na skutek braku płatności od kontrahentów. Pożyczka pod zastaw mieszkania w instytucji pozabankowej znacznie rozszerza zakres podmiotów uprawnionych do jej otrzymania. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu, nie występuje tutaj konieczność dogłębnego sprawdzania zdolności kredytowej ani weryfikowania historii pożyczkobiorcy w BIK. Cała procedura opiera się na weryfikacji prawa do dysponowania nieruchomością oraz wyceny maksymalnej kwoty pożyczki na podstawie ceny rynkowej nieruchomości objętej zastawem. Należy również przedstawić konkretny pomysł na spłatę zadłużenia, który może przybrać formę planów rozwojowych lub wyliczeń wpływu inwestycji na wzrost dochodów przedsiębiorstwa. Do ogromnych zalet pożyczek pod zastaw mieszkania można zaliczyć ich elastyczność, krótki czas procedowania wniosku, a także atrakcyjne warunki finansowe. Maksymalna wartość przyznawanych funduszy osiąga zazwyczaj 60-70% ceny nieruchomości. Dzięki pożyczce pod zastaw mieszkania, masz możliwość wyprowadzenia firmy na finansową prostą i poczynienie inwestycji, które zmienią kierunek przyszłej działalności.

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać finansowanie?

Pożyczka pod zastaw mieszkania udzielana jest dla firm posiadających lokale z uregulowaną sytuacją własności. Mieszkanie objęte instytucją zastawu nie może być przedmiotem sporu sądowego. Większość biur pożyczkowych wymaga, aby nieruchomość znajdowała się na terenie aglomeracji miejskiej lub w popularnych miejscowościach rekreacyjnych. Jest to podstawowy warunek dla przyszłej płynności sprzedażowej i gwarancja utrzymania swojej wartości nominalnej w długim terminie. Procedura uzyskiwania pożyczki pod zastaw mieszkania wymaga wysłania wniosku internetowego i dostarczenia dokumentów, takich jak akt notarialny potwierdzający prawo własności i numer księgi wieczystej.

Pożyczka pod zastaw mieszkania w ofercie firmy Smartvest

Na rynku pożyczek pod zastaw mieszkania na wyróżnienie zasługuje propozycja biura pożyczkowego Smartvest. Filarem oferty Smartvest pozostaje transparentność, konkurencyjne oprocentowanie i szybkość procedowania wniosku. Więcej informacji o ofercie można otrzymać na stronie www.smartvest.pl lub nawiązując bezpośredni kontakt ze specjalistami Smartvest.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.