Sprawdźmy, jak wykonywać codzienną pielęgnację ciała, by zachować młody i zdrowy wygląd swojej skóry na dłużej.
Czego potrzebuje Twoja cera?
Po 40. roku życia na skórze z reguły można zaobserwować już pierwsze oznaki starzenia. Mocno spada produkcja kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność, napięcie oraz gładkość skóry. Na twarzy coraz łatwiej jest znaleźć zmarszczki, coraz częściej pojawiają się przebarwienia. O ile 20-latka stosująca wyłącznie mydło i najtańszy krem nawilżający może wyglądać wspaniale, o tyle po kolejnych 20 latach trzeba poświęcić swojej cerze nieco więcej uwagi, by wciąż świetnie się prezentowała. Twoja skóra potrzebuje codziennego oczyszczania, intensywnego nawilżania, a także wsparcia w postaci składników, które zapobiegają pojawianiu się zmarszczek.
Pamiętaj każdego dnia o:
- usuwaniu makijażu,
- myciu twarzy wodą i żelem,
- tonizacji,
- nakładaniu kremu nawilżającego.
Raz w tygodniu stosuj peeling twarzy, a w razie potrzeby aplikuj wybrane serum. Ogromnie ważna jest ochrona skóry twarzy przed słońcem. Kremy z filtrem UV należy stosować przez cały rok, również w pochmurne dni.
Codzienna pielęgnacja ciała
Podstawą jest oczywiście oczyszczanie, zwróć jednak uwagę na to, by wybierać żele pod prysznic i płyny do kąpieli o łagodnym działaniu. Regularnie złuszczaj też martwy naskórek. Pozwoli to skuteczniej docierać dobroczynnym składnikom dostarczanym przez balsamy, emulsje, masła lub mleczka. Po kąpieli zawsze nakładaj na ciało właśnie jeden z powyższych produktów nawilżających. Dobrze sprawdzą się również te zawierające składniki o działaniu ujędrniającym. Do pielęgnacji skóry zawsze wybieraj dobrej jakości kosmetyki dostosowane do swoich potrzeb.
Zadbaj o swoją skórę od środka
Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja ciała? To nie tylko stosowanie dobrze dobranych kosmetyków. Warto pamiętać, że skóra potrzebuje troski od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Zbilansowana dieta, pełna zróżnicowanych składników odżywczych, witamin i mikroelementów, ograniczenie cukru oraz przetworzonej żywności to krok ku pięknie wyglądającej skórze.
Kolejnym ogromnie ważnym czynnikiem jest woda. Ustal swoje dzienne zapotrzebowanie, które jest uzależnione od wagi, płci, trybu życia, pogody i wyrób w sobie nawyk regularnego picia wody. Jedne z pierwszych objawów odwodnienia pojawiają się właśnie na skórze. Staje się ona przesuszona, wiotka, mało elastyczna. Picie wody to również najskuteczniejszy sposób na pozbycie się toksyn z organizmu, które mają między innymi negatywny wpływ na kondycję skóry.
Odpowiednio nawadniając organizm, wesprzesz też działanie kremów nawilżających, ujędrniających oraz przeciwzmarszczkowych.
Obok diety ważną rolę w kondycji skóry odgrywa aktywność fizyczna. Korzystnie wpływając na układ krążenia, ruch pozwala dotlenić i odżywić każdą komórkę ciała oraz również usunąć toksyny.
Tym, na co musisz zwrócić szczególną uwagę, są używki. Najbardziej na skórze odbija się wpływ palenia papierosów i spożywania alkoholu. Skóra staje się przez nie szara, matowa, pozbawiona blasku, skłonna do podrażnień. Z biegiem lat metabolizm w organizmie spowalnia, w związku z czym znacznie dłużej trwa proces jego oczyszczania się nawet po jednorazowej imprezie.
Artykuł dostarczony przez partnera strony.