Jak założyć zagraniczne konto bankowe?

Polacy coraz chętniej i coraz częściej nie tylko wyjeżdżają za granicę, ale również robią zakupy w zagranicznych sklepach. Do tego dochodzą firmy współpracujące z zagranicznymi kontrahentami. Każdą z tych działalności znacznie ułatwia zagraniczne konto bankowe, które dzisiaj dostępne jest również dla polskich klientów. Wiele osób kompletnie jednak nie wie jak założyć takie konto, a także jakie korzyści przynosi jego posiadanie poza łatwością robienia zakupów w sklepach położonych w Niemczech czy Madrycie.

Czy zagraniczne konto bankowe to dobry sposób na oszczędzanie?

Mówiąc o korzyściach wynikających z posiadania zagranicznego konta bankowego, nie można zapomnieć o tym, że jest to najlepszy przykład na geograficzną dywersyfikację posiadanych pieniędzy. Jeśli nie gromadzimy wszystkich pieniędzy w jednym kraju, jesteśmy bardziej niezależni od aktualnej sytuacji politycznej, a także tego, co dzieje się w narodowej gospodarce. W praktyce oznacza to tyle, że posiadacze konta zagranicznego mogą spać spokojnie, jeśli w Polsce panuje aktualnie kryzys gospodarczy, a wartość złotówki spada. Osoby takie mają skutecznie chronione oszczędności i nie muszą obawiać się tego, że staną się bezwartościowe. Zagraniczne konto bankowe to więc dobry sposób, aby chronić oszczędności przed inflacją.

Czy zagraniczne konto bankowe można założyć samodzielnie?

Oczywiście można tego spróbować. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z pomocy fachowców. Zainteresowani posiadaniem takiego konta mogą wejść na stronę https://www.thompsonstein.com/. To witryna firmy oferującej między innymi wsparcie w procesie zakładania zagranicznych kont bankowych. Dzięki znajomości lokalnej specyfiki, a także wymogów stawianych przez instytucje finansowe założenie konta nie nastręcza tej firmie żadnych problemów. Warto pamiętać, że każdy obywatel państwa członkowskiego Unii Europejskiej może założyć rachunek bankowy w inny kraju członkowskim. Decydując się na taki krok, nie łamiemy obowiązujących w Polsce przepisów z zakresu prawa finansowego.