Zimowy urlop nad morzem – czy warto?

Wypoczynek nad morzem. Takie hasło przywodzi nam na myśl lato, względnie ciepłą wiosnę. Zimą zwykle wybieramy się w góry, a o Bałtyku nawet nie myślimy. Szkoda, bo dla wielu osób to właśnie wczasy w ciszy i spokoju są źródłem relaksu i prawdziwego odprężenia. A kiedy szukać ciszy i spokoju nad morzem, jeśli nie zimą?

Mit pierwszy: jest zimno!

Fakt, tropików nie zaznamy, w końcu jest zima. Nie zawsze pamiętamy jednak, że to właśnie nad morzem średnia zimowa temperatura jest wyższa niż w innych rejonach Polski. To zasługa Bałtyku, który zawsze, nawet podczas tęgich mrozów, ma temperaturę dodatnią. Ciepłe masy powietrza wędrują w stronę lądu, co powoduje, że obfite opady śniegu i pozostające po nich metrowe zaspy są na wybrzeżu zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Niech Was zatem nie zmylą pozory! Zimne miesiące to bardzo dobry czas na wczasy w hotelu nad morzem.

Mit drugi: jest nudno!

Wyjazd nad morze nierozerwalnie kojarzy się z leżeniem na plaży, spacerami po nagrzanych bulwarach czy przejażdżkami rowerowymi. Cóż, z jednej strony jest to myślenie zrozumiałe, z drugiej natomiast niesłuszne i stereotypowe. Dość wspomnieć o rozmaitych instytucjach kultury, które działają przecież przez cały rok. To właśnie poza sezonem nierzadko można odwiedzić je „z marszu”, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji biletów. Nie można zapomnieć, że zawsze zostaje też bogata oferta naszego hotelu. Dodajmy, że to właśnie zimą wczasy w hotelu nad morzem są często tańsze dzięki rozmaitym ofertom okresowym!

Mit trzeci: siedzenie w hotelu jest bez sensu!

Siedzenie może i tak. Ale aktywny i urozmaicony wypoczynek to już co innego, prawda? To doskonała opcja dla wszystkich, którzy najlepszy relaks odnajdują w aktywności fizycznej. Kąpiel w basenie pomaga w rozluźnieniu, odstresowaniu i złapaniu oddechu po codziennej bieganinie. Całości dopełnią wizyty w naszej saunie fińskiej. Saunowanie pomaga pozbyć się zmęczenia, usprawnia krążenie, rozluźnia i wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Co potem? Dobrą opcją może okazać się skorzystanie z dostępnych w Hotelu Astor kijów do nordic walkingu. Energiczny spacer z kijkami przez pustą o tej porze roku plażę? Brzmi kusząco!

A co z dziećmi?

Spokojnie, gwarantujemy, że dzieci ani przez moment nie będą się nudzić, a wczasy w hotelu nad morzem zapamiętają na długo. Oferujemy dwie zróżnicowane sale zabaw. Wśród atrakcji nie zabrakło małpiego gaju, basenu z piłkami, wielu zabawek, gier i książeczek. Wiemy jak dzieci lubią wodę. Niska temperatura morza zniechęca, ale na szczęście jest nasz basen. Tam temperatura jest optymalna przez cały rok. W najgłębszym miejscu basen liczy 150 cm. Udostępniamy niezbędne pomoce do pływania, dzięki czemu wypoczynek „nad wodą” jest w naszym hotelu bezpieczny. Ponadto najmłodszym proponujemy także animacje. Nasi animatorzy zadbają o to, by rozrywkę dostosować do dzieci w różnym wieku.

Z odwiedzinami północnych krańców Polski nie czekaj do lata. Przekonaj się, że zimowe wczasy w hotelu nad morzem mogą dostarczyć mnóstwa uciechy!