Białołęka – inwestycja w nowe mieszkanie się opłaca

Każda młoda osoba, która decyduje się na zakup mieszkania, kiedyś w końcu stanie przed takim dylematem: zdecydować się na mieszkanie z rynku wtórnego, czy z rynku pierwotnego? Decyzja o zakupie nowego mieszkania nie należy do najłatwiejszych, głównie z tego powodu, że jest to inwestycja w coś, co kosztuje mnóstwo pieniędzy. Nie oszukujmy się, zakup mieszkania wiąże się często z zaciągnięciem dużego kredytu na wiele lat. Niemniej jednak większość młodych małżeństw (i nie tylko) decyduje się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego. Co zatem stoi za tak dużą popularnością nowych, jeszcze pachnących świeżością, mieszkań?

Zakup pierwotny i spokój na wiele lat

Nowe mieszkania jak np. nowe mieszkania Białołęka, to z praktycznego punktu widzenia bardzo dobry wybór. Nieruchomości z rynku pierwotnego charakteryzują się tym, że tworzą cały kompleks budynków deweloperskich. Nowe inwestycje to nie tylko główny budynek mieszkalny, ale także wszystkie elementy składowe, czyli:

  • parkingi podziemne lub naziemne,
  • otoczenie – czyli chodniki, spacerniaki, ścieżki i tereny zielone,
  • różne rozwiązania ekologiczne,
  • infrastruktura osiedlowa.

W porównaniu z nieruchomościami z rynku wtórnego, mieszkania z rynku pierwotnego charakteryzuje również niezawodność. Pamiętajmy o tym, że są to całe kompleksy mieszkaniowe, które powstają praktycznie od zera. Wykorzystuje się w nich zatem najnowocześniejsze rozwiązania – instalacje antenowe, kanalizacyjne, wodociągi, elektrykę – które zapewniają spokój na wiele lat oraz minimalizują ryzyko wystąpienia ewentualnych awarii.

Nowoczesne, znaczy dobre

Wszelkie usterki oraz awarie w takich inwestycjach, jak nowe mieszkania na Białołęce, są z góry naprawiane całkowicie za darmo w ramach rękojmi. To daje nam niezwykle dużo komfortu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Co więcej?

Nowoczesne budownictwo daje bardzo duże pole do popisu. Inwestując w nowe mieszkanie, czy to na Białołęce, czy też w innych częściach kraju, możemy przekazać deweloperowi informację o tym, gdzie mają znajdować się gniazdka elektryczne, czy też przełączniki światła – już na etapie budowy. Takie indywidualne zmiany lokatorskie nie są możliwe w mieszkaniach dostępnych na rynku wtórnym. Często w takich wypadkach, kiedy inwestujemy w „używane” mieszkanie, musimy liczyć się z tym, że będzie ono potrzebować gruntownego remontu po poprzednich właścicielach, a to jak wiadomo wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Przestronnie, funkcjonalnie i przede wszystkim wygodnie

Jeżeli decydujemy się na zakup nowego mieszkania na Białołęce, czy też w innej dzielnicy lub w innym mieście, to musimy również liczyć się z tym, że będziemy mieć znacznie większą wygodę. Wznoszone obecnie nowoczesne budynki mieszkalne mają w standardzie takie elementy, jak kryty parking, nowoczesne place zabaw, czy też zabezpieczenia w postaci domofonów oraz bram wjazdowych.

Inwestycja w tego typu nieruchomości gwarantuje nie tylko wygodę. Kryje się za tym również bezpieczeństwo, o które niestety trudno w starych-nowych mieszkaniach z rynku wtórnego. Czyż nie są to argumenty, które mówią same za siebie?

Oszczędność, wygoda oraz święty spokój – to wszystko mogą zapewnić nam nowoczesne mieszkania prosto od dewelopera. Poza tym: mieć własne mieszkanie i spłacać jedynie kredyt (oczywiście, jeżeli takowy był zaciągnięty), a nie mieć własnego mieszkania i płacić komuś za wynajem przez X lat? Chyba nie trzeba na ten temat wiele mówić.