Jak się uczyć języka z serialami po angielsku?

Nikt nie powiedział, że nauka angielskiego musi być żmudna i nudna. Możesz połączyć ją z codziennymi rozrywkami, takimi jak na przykład oglądanie seriali. Większość najpopularniejszych seriali dostępnych na platformach streamingowych to dzieła w języku angielskim. Jednak w jaki sposób uczyć się języka poprzez oglądanie seriali?

Nauka angielskiego przez dwukrotne obejrzenie serialu

Jednym z najlepszych sposobów na naukę angielskiego poprzez seriale jest dwukrotne oglądnięcie tego samego odcinka – najpierw w języku polskim, a później po angielsku. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Po oglądnięciu serialu po polsku będziesz już znał ogólny sens fabuły, a także poszczególne wątki i wypowiedzi. Kiedy po raz drugi będziesz oglądał serial po angielsku, zwrócisz uwagę na zwroty angielskie odpowiadające konkretnym zwrotom polskim. Dzięki temu nauczysz się zwrotów używanych w życiu codziennym.

Serial po angielsku z angielskimi napisami

Jak jeszcze może przebiegać nauka angielskiego z serialami? Bodaj najpopularniejszym rozwiązaniem jest oglądanie serialu w języku angielskim z angielskimi napisami. Dlaczego warto uczyć się w ten sposób? Słuchając wypowiedzi w języku angielskim można pominąć wiele szczegółów. Poza tym ze względu na pojawianie się nieznanych zwrotów można zatracić ogólny sens wypowiedzi. O wiele łatwiej go zrozumieć dzięki napisom. Pojedyncza niezrozumiała fraza zwykle nie zaburza całościowego odbioru zdania czy sceny. Warto zaznaczyć, że w ten sposób uczymy się jednocześnie wypowiadania poszczególnych fraz. Niewątpliwie nauka angielskiego w ten sposób to propozycja dla osób, które jeszcze nie są na poziomie zaawansowanym. Czując, że napisy nie są już potrzebne, można z nich po prostu zrezygnować.

Niewątpliwie nauka angielskiego czy dowolnego innego języka z serialami to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to doskonały sposób na przyswojenie języka codziennego, poznania nowych zwrotów oraz zapoznania się z zastosowaniem już znanych zwrotów.

Zapraszamy na zajęcia: nauka angielskiego Poznań