Jakie umiejętności zdobędziesz korzystając z kursu angielskiego Metodą Aktywnego Mówienia?

Masz za sobą wiele kursów językowych i nieudanych prób nauczenia się języka angielskiego? Porażki nie oznaczają, że nie masz zdolności do języków – być może nie znalazła się jeszcze metoda, która pozwoliłaby Ci uczyć się przyjemnie i efektywnie. Poznaj Metodę Aktywnego Mówienia i dowiedz się jakie umiejętności zdobędziesz, osiągając każdy z poziomów językowych.

Czym jest Metoda Aktywnego Mówienia?

Metoda Aktywnego Mówienia różni się od sposobów nauki, które dane Ci było poznać w szkole czy na studiach. Brak w niej klasycznych podręczników, tony słówek do opanowania w krótkim czasie i reguł gramatycznych, które odstraszają od nauki. Metoda ta zakłada poznanie języka w tym stopniu, by po 100 godzinach treningu komunikować się płynnie w języku angielskim. Metoda Aktywnego Mówienia opiera się na kilku filarach. Po pierwsze, 1000 najważniejszych słowach stosowanych w praktyce przez Anglików. To słownictwo pozwoli Ci zrozumieć ponad 80% konwersacji i 75 tekstów. Po drugie, 6 najważniejszych czasach pojawiających się w 99% rozmów angielskich. Zamiast wkuwać reguły czasów, które nie przydadzą Ci się praktyce, skupiasz się na przydatnych regułach gramatycznych. I po trzecie, 100% mówieniu oraz słuchaniu w trakcie lekcji, czyli tym, co przyda Ci się najbardziej w konwersacjach. Więcej na temat tej metody i założeń znajdziesz na stronie: https://szybkanauka.pro/.

Pierwszy poziom zaawansowania: Praktyk

Zastanawiasz się jakie efekty możesz osiągnąć dzięki nauce tą metodą? Oto kolejne poziomy, które są w zasięgu Twojej ręki. Rozpoczynasz od Praktyka, a kończysz na Sensei. Pierwszy poziom to Praktyk, który osiągniesz już po 29 lekcjach audio trwających 8 godzin. W czasie tych zajęć poznasz 150 najczęściej powtarzających się słów i wypowiesz ponad 1100 zdań. Poćwiczysz wypowiadanie się o własnych preferencjach i potrzebach, robienie zakupów w obcym języku i pytanie o ceny produktów, zachowanie w restauracji oraz pytanie o miejsca i kierunki. Dowiesz się też jak kupić bilety i poprosić o pomoc. Poznasz gramatykę na poziomie A1/A2, w tym między innymi czas Present Simple.

Drugi poziom zaawansowania: Pro

Aby ukończyć ten poziom kursu potrzebne Ci będzie 45 lekcji trwających 11 godzin. W tym module poznasz 300 najczęściej wykorzystywanych w konwersacjach słów i przećwiczysz 1080 zdań. Dowiesz się jak mówić o swoich planach na przyszłość i ustalać te plany z innymi osobami oraz jak zaproponować komuś wspólne spędzanie czasu. Nauczysz się także jak mówić o swoich wartościach, o tym, co lubisz i jakie są Twoje codzienne nawyki. Ten moduł zawiera również zagadnienia dotyczące opowiadania o przeszłości i pytania o to innych. Gramatyka poziomu Pro to wciąż A1/A2, ale oprócz czasu Present Simple pojawia się też czas przeszły i przyszły i inne przydatne konstrukcje gramatyczne prezentowane w praktyce.

Trzeci poziom zaawansowania: Master

Trzeci poziom w Metodzie Aktywnego Mówienia to Master. Trwa 12 godzin, w czasie których odbędziesz 47 lekcji. Poziom Master to 500 najczęściej stosowanych słów oraz ponad 1100 zdań, które dotyczą odwiedzin zagranicznych gości, załatwiania spraw formalnych przez telefon oraz mówienia o doświadczeniu zawodowym czy osiągnięciach. Oprócz tego dowiesz się jak podawać daty i liczby do setek tysięcy, komunikować o obowiązkach oraz dobrej zabawie i jak spytać, w jaki sposób coś zrobić. Nauczysz się również jak negocjować i stawiać warunki w języku angielskim. Master zawiera zagadnienia gramatyczne z poziomu A2/B1, w tym czasy Present Continuous i Present Perfect czy też czasowniki frazowe i modalne.

Czwarty poziom zaawansowania: GrandMaster

Przedostatni poziom zaawansowania GrandMaster wymaga poświęcenia 14 godzin i zgłębienia 52 lekcji audio. Poznasz w niej 700 najczęściej używanych słów oraz 1250 praktycznych zdań. Dowiesz się jak porozmawiać na popularne tematy, takie jak święta czy wyjazdy turystyczne, jak wyrazić emocje po angielsku i podtrzymać rozmowę na temat, który Cię interesuje. Dowiesz się w dodatku jak załatwić ważne sprawy w hotelu i poprosić by ktoś na Ciebie poczekał. Poznasz również słowa związane z opowiadaniem o przygodach i swoich wakacjach w rozbudowany sposób. Zagadnienia gramatyczne w GrandMaster zaczerpnięte są z poziomu B1/B2 i polegają na dobieraniu odpowiednich czasów i łączeniu ich w poprawny sposób.

Piąty poziom zaawansowania: Sensei

Ostatni poziom zaawansowania w Metodzie Aktywnego Mówienia nosi nazwę Sensei. Na jego opanowanie potrzebujesz 19,5 godziny, w których trakcie odbędziesz 59 lekcji. Poznasz 1000 najważniejszych słów i wypowiesz aż 1450 zdań. Poruszane kwestie są najbardziej skomplikowane oraz wnikliwe i dotyczą np. umawiania się na konkretny termin, rezerwowania stolika i rozmawiania z kelnerem oraz ustalania ile czasu zajmie dane spotkanie. Dowiesz się również jak zamówić potrawę z ulubionymi składnikami, jak dowiedzieć się najważniejszych rzeczy w recepcji hotelu oraz jak wynająć samochód czy apartament i umieć przy tym negocjować. Zagadnienia gramatyczne pochodzą z poziomu B1/B2 i oprócz trenowania wcześniej poznanych czasów dowiesz się, jak sprawnie się komunikować wykorzystując zdania oznajmujące, pytające oraz przeczenia.