Zapuszczanie włosów – jak robić to dobrze?

Zapuszczanie męskich włosów tylko na pozór wydawać by się mogło proste i przyjemne. Nie zawsze tak przecież jest, a niekiedy nasze usilne starania idą po prostu na marne. Jeżeli marzy wam się świetny zaczes niczym z okładki magazynu dla mężczyzn, zostańcie z nami. Podpowiemy wam, jak skutecznie zapuścić włosy i na co w szczególności uważać.

Ile trwa zapuszczanie włosów?

Proces zapuszczania włosów potrafi być niekiedy żmudny i męczący. Doskonale to rozumiemy! Każdy włos jest inny, a co za tym idzie, może to stanowić nie lada wyzwanie. Pamiętajmy bowiem, iż wzrost włosów to sprawa stricte indywidualna. Jednym uda się osiągnąć wymarzony efekt w zaledwie kilka miesięcy, drugim niekoniecznie. Oczywiście mamy duży wpływ na ten proces! W zależności od naszego trybu życia i codziennych nawyków zapuszczanie fryzury może trwać dłużej czy krócej. To jednak włosy z reguły rosną od 1 do 1,5 cm na miesiąc. Mamy tutaj na myśli zdrowe i nieobciążone silnymi specyfikami włosy… Jak zatem przyspieszyć zapuszczanie włosów?

Pielęgnacja włosów kluczem do sukcesu

Czy możemy mówić o prawidłowym zapuszczaniu męskiej fryzury, jeżeli znajomość podstawowych technik pielęgnacyjnych jest nam w zupełności obca? Raczej nie! Zapuszczane włosy potrzebują bowiem dodatkowych bodźców, które wspomogą ich porost, jednocześnie odżywiając je. Tutaj z pomocą przyjdą profesjonalne szampony do włosów dla mężczyzn oraz odżywki o działaniu nawilżającym. Nie myjcie włosów zbyt często! Częstotliwość ich mycia należy dopasować oczywiście do indywidualnych potrzeb. Warto wcześniej wykonać internetowy test na porowatość włosów. To pozwoli wam dobrać idealny produkt do pielęgnacji włosów dla mężczyzn. Uważajcie jednak na zbyt silne szampony, czyli tzw. rypacze. Powinny być stosowane raz w tygodniu w celu dogłębnego oczyszczenia włosów oraz skóry głowy. Dodatkowo możecie śmiało stosować odżywki, które wzmocnią włos i przywrócą mu dawno utracony blask. Jeżeli zmagacie się z cienkimi i podatnymi na puszenie włosami, warto natomiast pomyśleć o zastosowaniu olejku arganowego lub olejku z czarnuszki. Nałożone na same końcówki wspomogą proces zapuszczania fryzury marzeń!

Pamiętajcie również o regularnym podcinaniu włosów oraz stosowaniu płukanek z pokrzywy czy kozieradki! Tym sposobem pozbędziecie się zniszczonych kosmyków, jednocześnie eliminując dotychczasowy problem.

Zapuszczanie włosów – czego unikać?

Stosowanie profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów dla mężczyzn nie przyspieszy całego procesu, jeżeli nie wyeliminujecie szkodliwych czynników. O czym w szczególności mowa? W miarę możliwości zrezygnujcie z używania suszarki oraz stosowania kosmetyków do stylizacji, które zawierają alkohol. Składnik ten wysusza włosy, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi! Co więcej, nadmiar kosmetyków również może im zaszkodzić. Choć pomada do włosów pomoże wam uzyskać niesamowity efekt, używana zbyt często może osłabić strukturę włosa. Czytajcie etykiety na opakowaniach i świadomie wybierajcie produkty na bazie naturalnych składników. Kosmetyki do stylizacji włosów powinny je odżywić, a nie obciążyć czy wysuszyć!

Codzienny tryb życia – to warto wiedzieć

Niekiedy znajomość technik pielęgnacji może okazać się niewystarczająca, jeśli nie zadbacie o swoje włosy od wewnątrz. Słabe i zniszczone włosy to częsty sygnał organizmu o zachodzących w nim nieprawidłowościach. Co mamy na myśli? Marzenia o pięknej fryzurze mogą wkrótce stać się rzeczywistością – oczywiście, o ile zadbacie najpierw o swój organizm. Wasza codzienna dieta powinna zostać wzbogacona w szereg witamin oraz cennych składników odżywczych, które wspomogą wzrost włosów. Rozważcie także suplementację stanowiącą uzupełnienie spożywanych posiłków.

Dieta to jedno! Na kondycję włosów ma również wpływ tryb naszego życia. Regularne stosowanie używek, brak wystarczającej ilości snu czy duże pokłady stresu nikomu ani niczemu nie służą. Każdego dnia wprowadzajcie zdrowe nawyki i cieszcie się uzyskanym rezultatem. Wasze włosy jeszcze wam za to podziękują!