Bramy przesuwne – co to znaczy?

Bramy garażowe i przemysłowe występują na rynku w wielu mocno zróżnicowanych odmianach, spośród których czasem trudno wybrać model optymalny. Gwarantujący w pełni sprawne i wygodne działanie. Biorąc jednak pod uwagę to, co jest dostępne w sklepach, należy wyróżnić przede wszystkim bramy przesuwne. Poznań to miasto, które zapewnia dostęp do konstrukcji wysokiej jakości, dlatego warto się nimi zainteresować.

Co jednak kryje się pod określeniem „przesuwne”? Bramy tego typu wyróżniają budowa samonośną. Są one osadzane na specjalnych mechanizmach, które przesuwają skrzydło bramy w lewą lub prawą stronę. Zdecydowanie ułatwia to jej otwierania.

Taki system sprawia, że bramy z powodzeniem mogą być tworzone z mocniejszych i cięższych materiałów. Nie ma tu mowy o żadnych problemach, które dałyby o sobie znać w przypadku standardowych bram skrzydłowych. Przekłada się to więc na ogromna wygodę stosowania systemu, jak również na wysoki poziom bezpieczeństwa.

Bramy przesuwne – Poznań

Jak można się domyślić, konstrukcje tego typu występują na rynku w wielu odmianach, zróżnicowanych pod względem sposobu wykonania i zastosowanych mechanizmów oraz technologii.

Podstawowy podział wskazuje na bramy garażowe, kierowane do klientów indywidualnych, a także na bramy przemysłowe, które montowane są przed budynkami firmowymi – magazynami, warsztatami, halami produkcyjnymi etc.

To jednak nie wszystko. Nie można zapominać też o podziale związanym ze sposobem działania bram przesuwnych. Montowane są bowiem zarówno konstrukcje ręczne, jak i automatyczne, których obsługa związana jest z użyciem pilotów zdalnego sterowania, urządzeń mobilnych lub specjalnych czujników.

Do tego wszystkiego należy dodać również podział ze względu na materiał wykonania, wymiary, ogólną wagę oraz design. Wybór jest więc bardzo szeroki, co oczywiście działa z korzyścią dla zamawiających. Mogą bowiem zdecydować się na rozwiązania dopasowane do specyfiki budynku i indywidualnych wymagań oraz potrzeb.