Nie przepłacaj za ubezpieczenie auta! Przedstawiamy 5 sposoby na tańsze ubezpieczenie

Nie chcesz wydawać dużych kwot pieniędzy na ubezpieczenie auta? W takim razie nie musisz tego robić. Wystarczy, że skorzystasz z naszych porad, a dzięki temu przestaniesz przepłacać. Po prostu zdradzimy Ci najlepsze sposoby na tańsze ubezpieczenie samochodu!

5 sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia

Sprawdzaj ceny wielu firm

Zawsze porównuj oferty ubezpieczeń samochodu. Dzięki temu na bieżąco możesz monitorować ceny innych firm, a także dodatki, jakie zapewniają. Gwarantujemy, że w ten sposób oszczędzisz sporo pieniędzy, bo przestaniesz sugerować się jedynie popularność poszczególnych marek. Zamiast tego zdecydujesz się na opcję, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza – nie tylko pod względem finansowym. Pomoże Ci w tym Voleto, czyli jedna z popularniejszych porównywarek cenowych, dlatego że znajdziesz tam oferty wielu różnych firm.

Korzystaj z programów lojalnościowych

Już od lat korzystasz z usług tej samej firmy? W takim razie jeszcze przed przedłużeniem umowy bądź podpisaniem nowego dokumentu sprawdź, czy możesz liczyć na rabaty lojalnościowe. Wielu ubezpieczycieli lubi nagradzać stałych klientów. Choć jednorazowo nie zaoszczędzisz w ten sposób wiele pieniędzy, to jednak gdy spojrzysz na to w skali roku, to kwota ta stanie się już bardziej konkretna.

Postaw na program poleceń

Kolejnym ciekawym trikiem na zaoszczędzenie pieniędzy w trakcie ubezpieczania samochodu jest program poleceń. Często w ten sposób firmy zachęcają swoich klientów do promowania ich oferty, jeśli np. dodadzą baner z linkiem do strony. Wtedy, gdy klikniesz ten odnośnik, to automatycznie możesz otrzymać rabat. Pamiętaj jednak o tym, że zazwyczaj jest to dostępne jedynie dla nowych klientów.

Szukaj okazjonalnych kodów rabatowych

Firmy ubezpieczeniowe bądź porównywarki ofert także zapewniają kody rabatowe. Zazwyczaj nie ma ich dużo w ciągu roku – są publikowane z okazji urodzin strony czy pojawienia się nowej oferty. Bez względu na powód, to i tak możesz w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy. Tym bardziej jest to ważne, jeśli chcesz skorzystać z droższej opcji.

Porozmawiaj z pracownikiem infolinii

Wybrana przez Ciebie firma nie oferuje programów lojalnościowych czy kodów rabatowych? Zatem skontaktuj się z doradcą i zapytaj o możliwość indywidualnej zmiany ceny. Nie wszystkie firmy dają taką możliwość, ale bezpośredni kontakt może wiele zdziałać. W takiej sytuacji na pewno zaoszczędzisz trochę pieniędzy bądź zyskasz ciekawe dodatki.