Wynajem aut dla firm — czy outsourcing przejazdów służbowych jest opłacalny?

W ostatnim czasie carsharing w Polsce cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów prywatnych, którym zależy na sprawnym i niedrogim przemieszczaniu się po mieście. Trudno się temu dziwić — możliwość płacenia tylko za czas, podczas którego korzysta się z samochodu oraz brak konieczności martwienia się o jego codzienne utrzymanie dla wielu osób staje się niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Z tego też powodu firmy zajmujące się wynajmem aut na minuty czy godziny postanowiły skierować swoją ofertę również do przedsiębiorców, którym zależy na ograniczeniu wydatków działalności przy jednoczesnym zachowaniu wydajności floty. Warto dowiedzieć się, na czym polega wynajem aut dla firm i zdecydować, czy tego typu opcja może zastąpić inwestycję we własne pojazdy.

Dlaczego outsourcing przejazdów służbowych cieszy się coraz większym uznaniem?

W Polsce nie brakuje przedsiębiorstw, których pracownicy z firmowej floty korzystają sporadycznie i nie zawsze potrzebują samochodów do przemieszczania się na co dzień. W efekcie firma, która inwestuje we własną flotę, często notuje więcej strat niż korzyści wynikających z jej utrzymania. Warto bowiem pamiętać, że nawet nieużywane samochody generują dodatkowe koszty, do których możemy między innymi zaliczyć konieczność spłacania rat leasingowych, regularne przeglądy u mechaników czy naprawy bieżących awarii. Z tego też powodu coraz częściej okazuje się, że inwestycja w firmową flotę naraża przedsiębiorców na więcej wydatków, które w najbliższej przyszłości się nie zwrócą.

Pojawiający się na polskim rynku wynajem aut dla firm dla wielu przedsiębiorców stał się idealnym sposobem na zredukowanie comiesięcznych wydatków. Wynika to z faktu, że w przypadku korzystania z usług takich firm jak Traficar, przedsiębiorca zyskuje dostęp do specjalnie przygotowanej floty na wyłączność, ale płaci jedynie za ten czas, w którym pojazdy są użytkowane. W praktyce oznacza to, że każdy pracownik, który potrzebuje w danej chwili samochodu, może zarezerwować wybrany pojazd za pomocą aplikacji i otworzyć go oraz zamknąć bez konieczności poszukiwania kluczyków. Warto przy tym wspomnieć, że przedsiębiorca zyskuje dostęp do specjalnego panelu, dzięki któremu może łatwo zarządzać flotą i kontrolować jej użycie.

Wynajem aut dla firm — na czym możemy zaoszczędzić?

Decydując się na wynajem aut dla firm proponowany między innymi przez znaną firmę Traficar, zyskujemy możliwość ograniczenia kosztów związanych z codzienną eksploatacją pojazdów. W efekcie przedsiębiorca nie pokrywa takich kosztów, jak naprawa bieżących usterek, niezbędne przeglądy czy ubezpieczenia. Zamiast tego zyskuje stały dostęp do floty, która wyróżnia się niezawodnością i pozwala na sprawne przemieszczanie się po mieście. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że wynajem aut dla firm zazwyczaj opiera się na nowoczesnych samochodach, które nie noszą wyraźnych oznak wcześniejszego użytkowania oraz pozwalają na niezwykle komfortową jazdę, co okazuje się szczególnie istotne podczas podróży do klientów lub na ważne konferencje.