Podstawowe zasady podczas zakupu pokrowców na krzesła

Kupując pokrowce należy zwrócić szczególną uwagę na takie elementy jak tkanina, kształt i rozmiar pokrowca oraz jego wygląd. Jeśli chodzi o tkaninę, to powinna być to tkanina przewiewna, solidna, wytrzymała a przede wszystkim łatwa do utrzymania w czystości. Najlepiej jeśli można ją wyprać w pralce. Powinno się też ją łatwo ściągać. Drugą ważną kwestią jest to, że pokrowiec na krzesło nie może być za mały ani za duży. Gdy będzie za mały to ciężko będzie go założyć na mebel lub będzie to niemożliwe. Efekt nie będzie wówczas na pewno estetyczny. Przed zakupem nakrycia należy dokładnie zmierzyć mebel, a więc jego wysokość, szerokość i głębokość siedziska. Należy też dokładnie wymierzyć wysokość i szerokość oparcia. Co więcej należy zwrócić uwagę na kształt nakrycia. Pokrowce na krzesła okrągłe nieco różnią się od tych prostokątnych. Poza fasonem ważny jest także design pokrowca. Jest to więc jego kolor, wzór na tkaninie i ewentualne dekoracje. Mogą to być np. kokardy, falbanki czy frędzle.

W jakich miejscach zakłada się pokrowce

Pokrowce na krzesła większości z nas kojarzą się z wielkimi uroczystościami w dużych lokalach. Są to więc imprezy takie jak chrzciny, wesela, komunie czy większe okazje rodzinne. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup pokrowców do swoich domów. Pokrowce nie tylko uchronią nasze krzesła przez zabrudzeniem ale także nadadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Pokrowiec nie tylko na krzesła

Pokrowce oprócz krzeseł mają swoje zastosowanie w przypadku sof czy kanap. Zakup pokrowców na kanapę pozwala na duże oszczędności w budżecie domowym, gdyż nie musimy wymieniać całej kanapy czy foteli. Obecnie firmy oferują szeroki wachlarz takich pokrowców, dzięki czemu zyskujemy nowy wygląd naszych mebli. To co jeszcze przemawia za zakupem pokrowców na sofę czy kanapę jest fakt, ze możemy sobie zmieniać nakrycie nawet co tydzień. Ogranicza nas w tym przypadku tylko nasza wyobraźnia oraz portfel.