Szafka wisząca – czy warto?

Meblowanie łazienki to bardzo skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniego zaplanowania kolejnych kroków. Na rynku istnieje wiele ciekawych produktów, które łączą w sobie estetyczny wygląd i funkcjonalność. Czy szafki wiszące to dobry pomysł?

Jakie zalety mają szafki wiszące?

Szafki wiszące pozwalają przede wszystkim na oszczędzenie miejsca, co sprawdza się idealnie w przypadku niewielkich łazienek. Można zamontować je nad innymi meblami czy sprzętami. Spiszą się świetnie, np. nad pralką czy miską WC. Muszą być jednak umieszczone na odpowiedniej wysokości, by nie dopuścić do uderzenia w nie głową.

W szafkach wiszących można również pomieścić wiele przedmiotów. W łazienkach zwykle jest to doskonałe miejsce na wszelkie rzeczy, z których nie korzystasz na co dzień. Zmieszczą się w niej, np. zapasowe ręczniki, papier toaletowy czy środki czystości.

W jakich łazienkach sprawdzą się szafki wiszące?

Wiszące meble łazienkowe to doskonały wybór do niewielkich pomieszczeń. Pozwalają bowiem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Pasują do niemal każdej aranżacji, bez względu na jej styl. Wygląd szafek musi być jednak dopasowany do pozostałych elementów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Popularnym wyborem są modele jednolite, często także bez uchwytów. Prezentują się estetycznie, a ich minimalistyczny design pozwala na wkomponowanie w wyposażenie dowolnej łazienki.

Szafki wiszące są strzałem w dziesiątkę także w przypadku kamienic. W takich budynkach ściany są bowiem wysokie, dlatego warto zabudować je, zyskując dodatkową przestrzeń do przechowywania. Takie rozwiązanie spiszą się zarówno w łazienkach, jak i pomieszczeniach o zupełnie innym przeznaczeniu. Na podobne rozwiązanie decydują się również właściciele dopiero urządzanej kuchni czy przedpokoju.

Szafki wiszące łączą więc w sobie funkcjonalność, piękny wygląd i uniwersalność. Spiszą się wszędzie tam, gdzie brakuje mebli stojących, które pozwalają na pomieszczenie wszystkich zgromadzonych rzeczy.