Zalana piwnica – co zrobić?

Kiedy w piwnicy pojawi się woda, konieczna jest szybka reakcja. Co zrobić z zalaną piwnicą? Istnieje wiele rozwiązań, jednak najszybszym i najskuteczniejszym wydaje się wynajem osuszaczy od profesjonalistów. Dlaczego osuszacze są tak potrzebne? Czemu interwencja musi być tak szybka? Poniżej odpowiadamy na te pytania oraz wskazujemy, jak należy zareagować, gdy dojdzie do zalania piwnicy.

Zalana piwnica – środki dostosowane do sytuacji

Warto mieć na uwadze, że nie każde zalanie jest takie samo. W zależności od tego, jaki jest stopień nieszczęścia, wdrażane są inne metody. Dlatego też czasami sam tylko wynajem osuszaczy może nie być wystarczający, a innym razem może się okazać zbędny, ze względu na nieznaczny poziom zalania.

Bez względu na wymiary zalania piwnicy, pojawienie się w niej wody stwarza duże zagrożenie. Wilgoć tworzy doskonałe warunki do rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka. Jednocześnie kiedy już się pojawią, bardzo trudno się ich na dobre pozbyć. Co więcej, im dłużej wilgoć zalega w pomieszczeniu, tym większe mogą być straty rzeczowe. Wiele materiałów źle znosi kontakt z wilgocią. Przykładowo, większość metali zaczyna wtedy rdzewieć wskutek korozji.

Wynajem osuszaczy – o co chodzi?

Kiedy dojdzie do zalania piwnicy, warto zgłosić się do fachowców, którzy oferują wynajem osuszaczy. Mowa o profesjonalnej firmie dysponującej rozmaitymi urządzeniami, dzięki czemu jest w stanie dostosować metodę do problemu. Najlepiej, aby była to firma oferująca nie tylko wynajem osuszaczy, ale również świadcząca usługę obsługi tych urządzeń.

Jeśli dojdzie do całkowitego zalania piwnicy i poziom wody wynosi kilkadziesiąt centymetrów, konieczne jest jej odpompowanie. Dopiero później przychodzi czas na osuszanie. Do tego wykorzystuje się rozmaite urządzenia. Popularne jest dzisiaj na przykład osuszanie suchym powietrzem. Często stosuje się również promienniki podczerwieni, niezastąpione w skutecznym osuszaniu przestrzeni pod posadzkami oraz ścian.

Potrzebujesz osuszacz? Zapraszamy: wynajem osuszaczy Rzeszów