Rękawice motocyklowe do miasta, na tor – poznaj ofertę rękawic motocyklowych marki Spidi

Rękawice motocyklowe to niezbędny element ubioru do jazdy jednośladem – ochrona dłoni jest tak samo ważna, jak zabezpieczenie głowy i reszty ciała. Choć jest to jedna z tańszych części wyposażenia motocyklisty, warto poświęcić rękawicom nieco uwagi, by wybrać idealnie dopasowany do wymagań model.

Jak wybrać odpowiednie rękawice motocyklowe?

Podobnie jak w przypadku ubrań przystosowanych do innych czynności, kluczową kwestią przy zakupie elementów stroju na motocykl jest odpowiedni dobór poszczególnych produktów pod kątem warunków, w których będą one wykorzystywane. Dotyczy to zarówno własnych preferencji dotyczących stylu jazdy, jak i charakterystyki pokonywanych tras. Różnica pomiędzy rękawicami przeznaczonymi do temperatury powyżej 20°C a tymi do jazdy zimą będzie bardzo zauważalna. Podobnie jest w kwestii rękawic stworzonych z myślą o użytkowaniu ich na torze i tych przeznaczonych do jazdy miejskiej.

Warto zaznaczyć, że wśród różnych elementów wyposażenia motocyklisty rękawice należą do najtańszych produktów. Nie oznacza to jednak, że należy poświęcić im mniej uwagi niż innym częściom ubioru. Aby wybrać idealny model rękawic motocyklowych, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Jeździsz głównie latem, przy wysokich temperaturach, uwielbiasz trasy off-road, a może preferujesz jazdę sportową? Określenie swoich oczekiwań, stylu jazdy oraz zakresu temperatur jest pierwszym krokiem w stronę zakupu odpowiednich rękawic.

Sprawdź propozycje firmy Spidi – włoski styl i wysoka jakość

Rękawice Spidi dzielą się na modele tekstylne i wykonane ze skóry naturalnej. To najczęściej stosowane materiały w przypadku produktów tego typu. Skórzane elementy ubioru to oczywiście klasyka wśród motocyklistów – wybierając rękawice skórzane, należy jednak pamiętać, że po czasie mogą one się nieco „rozbić”. Takie zjawisko jest zupełnie naturalne i w żadnym wypadku nie jest wadą produktu.

Dodatkowo w ofercie firmy możemy znaleźć zarówno rękawice z ociepleniem, jak i bez specjalnej konstrukcji na chłodniejsze temperatury. Podczas jazdy zimą, późną jesienią czy wczesną wiosną w polskich warunkach rozwiązania zapewniające dłoniom ciepło z pewnością będą bardzo przydatne. Warianty bez ocieplenia będą z kolei idealne na lato czy na trasę do cieplejszych krajów.

Spidi oferuje całą gamę rękawic przeznaczonych do konkretnych modeli motocykli oraz stylu jazdy, skupiając się przede wszystkim na produktach do jazdy sportowej i miejskiej. Produkty włoskiego producenta to gwarancja wysokiego standardu wykonania połączonego z rewelacyjnym stylem. Większość propozycji łączy klasyczną czerń ze wstawkami w różnych kolorach, choć nie brakuje także projektów w innych barwach. Ciekawe propozycje znajdą zarówno motocyklistki, jak i motocykliści.

Komfort i bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, jakiego modelu rękawic motocyklowych poszukujesz, warto postawić na produkty zapewniające komfort użytkowania i bezpieczeństwo. W przypadku rękawic Spidi można liczyć na najwyższy standard ze względu na świetną jakość stosowanych materiałów, która przekłada się na pewny chwyt w trakcie jazdy. Elementy ochronne po wewnętrznej, zewnętrznej i bocznej stronie dłoni zapewniają maksymalne bezpieczeństwo, a wiele modeli ma także dodatkowe wzmocnienia.

Przy wyborze spore znaczenie ma także płeć – modele rękawic damskich odznaczają się ergonomicznym kształtem, a także mniejszym rozmiarem, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu kobiecej dłoni. Co ciekawe, marka Spidi ma w swojej kolekcji również propozycje dla najmłodszych entuzjastów jazdy jednośladem.