Najmodniejsze okulary w 2021 roku

Okulary korekcyjne już od dawna nie służą wyłącznie poprawie jakości widzenia. Teraz jest to także dopełnienie naszego wizerunku i atrakcyjny dodatek, które podkreśla nasz styl i charakter. Sprawdzamy najmodniejsze okulary w 2021 roku.

Najmodniejsze okulary w 2021 – co się zmieniło?

Niektóre trendy się zmieniają, a inne pozostają trwałe przez lata. Mniej więcej tak można obecnie podsumować modę w przypadku okularów korekcyjnych. Swoje rozwiązania znajdą zarówno miłośnicy stylu retro, jak i poszukiwacze rynkowych nowości. Zanim powiemy, jak wyglądają trendy na 2021 rok, cofnijmy się wstecz i sprawdźmy, jakie oprawki nosiło się rok wcześniej.

Dla nikogo z nas nie był to łatwy czas, ale pandemiczne zamknięcie w domach wcale nie przeszkodziło wielu z nas w dbaniu o swój codzienny wizerunek. W 2020 roku stawialiśmy przede wszystkim na lekkie, delikatne oprawki w odcieniach złota. Królowały także oprawki z cienkich drucików. Takie okulary nosił każdy – niezależnie od tego, czy miał wadę wzroku, czy też nie.

Okazuje się, że ten trend utrzymuje się również w tym roku. Nadal bardzo popularne są retro oprawki z delikatnymi złoceniami. To jednak nie koniec, bo modne są także okulary z niemal przeciwnego bieguna mody. Mocne, wyraziste oprawki, najlepiej w ciemnych kolorach są hitem tego roku. Nadają charakteru i podkreślają kontur twarzy, a u kobiet na tyle przyciągają uwagę, że makijaż wydaje się zbędny. Te oprawki mogą także mieć wzory i jest to absolutnie pożądane.

Najmodniejsze okulary w 2021 – jakie wybrać?

Okulary w pełnych, ciemnych oprawkach nazywamy „kujonkami”. Są to kwadratowe oprawki z częstym miksem brązów i rudości. Takie okulary to nie tylko hit wybiegów, ale także codzienności wielu Europejczyków. Inni projektanci stawiają na okrągłe oprawki i klasyczne, stylowe wykończenia, które posłużą nam na lata. Wśród influencerek nadal królują delikatne złote oprawki.

Światowe domy mody tradycyjnie są naśladowane przez producentów okularów, aby sprostać oczekiwaniom swoich przyszłych klientów. Co więcej, w dobie pandemii, kiedy aktywność świata mody jest ograniczona – to producenci często sami wyznaczają trendy na dany rok. Być może stąd bierze się swoisty miszmasz w popularnych oprawkach. Tradycyjnie już, oprawki możemy dopasować do kształtu twarzy, wybrać ich fason i styl, a nawet dopasować je do okazji. Jeśli tylko pozwalają nam na to fundusze, oprawki okularów korekcyjnych możemy dopasować do czasu, który spędzamy w pracy i pójść w bardziej szaloną stronę przy okazji spotkań ze znajomymi.

Ramki okularów różnią się nie tylko fasonem, ale także rodzajem tworzywa, z którego są wykonane. Sam materiał może powodować, że dane oprawki będą bardziej delikatne lub zdecydowanie odważne. Rynek wychodzi naprzeciw zarówno osobom szukającym w okularach delikatności jasnych kolorów, jak i osobom, które stawiają na klasyczne lub ekscentryczne rozwiązania w mocnej kolorystyce. Także osoby niezdecydowane skorzystają z różnorodności w świecie mody. Wystarczy wybrać się do salonu optycznego, aby złapać się za głowę, widząc tak szeroki wybór.

Te okulary dostępne są obecnie w salonach optycznych:

  • okulary w stylu sportowym;
  • okulary  z okrągłymi oprawkami;
  • okulary w kształcie prostokąta;
  • okulary XXL;
  • okulary „pilotki”;
  • okulary landrynki;
  • okulary z delikatną, drucianą oprawką;
  • okulary w geometrycznych kształtach.

Najmodniejsze okulary w 2021 – ponadczasowość jest w cenie!

Złote, delikatne oprawki prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas nie wyjdą z mody, ale są także rozwiązania, które widzieliśmy na ulicach lata temu, a obecnie nadal są modne. Takim przykładem będą na przykład „pilotki”. Obecnie kojarzymy je głównie z okularami przeciwsłonecznymi, natomiast pojawiają się także w okularach korekcyjnych. Są to bodaj najmodniejsze okulary 2021 w kategorii klasyków. Takie oprawki pasują do oficjalnych spotkań, ale także na  luźne wizyty, a w towarzystwie białej koszuli wydają się wręcz hitem. Są uniwersalne, więc tak samo pasować będą do swetrów czy outfitów retro.

Najmodniejsze okulary w 2021 są odważne lub klasyczne, minimalistyczne lub ekstrawaganckie. Czy to da się połączyć? Otóż tak. I producenci poradzili sobie z tym zadaniem wyjątkowo dobrze. Nam pozostaje tylko trzymać się własnego stylu lub dać się ponieść odrobinie szaleństwa, na które pozwala rynek w tym roku.