Botoks włosów: jak działa procedura?

Botox włosów to stosunkowo nowa kuracja, stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów w salonach fryzjerskich. Jednak do tej pory nie każdy dokładnie wie, czym jest botoks na włosy. Według fryzjerów to zabieg, który odmieni matowe, przesuszone, zniszczone pasemka. Wiele kobiet często narzeka na cienkie, puszące się włosy. Botox jest w stanie odpowiedzieć na te problemy. Być może, dlatego zyskał taką popularność. Zabieg botoksu na włosy na przykład jest w stanie usunąć efekt nadmiernego puszenia się.

Czym jest botoks włosów?

Taki zabieg działa wizualnie odmładzająco na włosy. Ale nie ma to nic wspólnego z zastrzykami z toksyny botulinowej. Botox na włosy jest często porównywany do prostowania keratynowego. Obydwa zabiegi przywracają włosom gładkość i dają lśniący efekt, ale różnią się. Ważne! Preparaty botoksu mają w swoim składzie większą ilość składników pielęgnacyjnych. Warto również zauważyć, że efekt wizualny botoxu włosów trwa trochę krócej. Ale z drugiej strony ta procedura pomaga zneutralizować zażółcenie.To miły bonus, jeśli pasemka są farbowane w jasnym odcieniu. Zabieg botoksu włosów ma na celu przywrócenie struktury każdego włosa, nadanie połysku suchym włosom i odżywienie przydatnymi substancjami. Efekt widać od razu po zabiegu, można zobaczyć całkowicie zrewitalizowane włosy. Co trzeba wiedzieć?  Botoks na włosy odbudowuje i wypełnia korę i wewnętrzne warstwy naskórka: wzmacnia wiązania dwusiarczkowe, uzupełnia warstwy lipidowe i wilgoć molekularną oraz zwiększa odporność na wpływy chemiczne i termiczne.

Botox włosów: jak działa procedura?

Ważne! Po zabiegu włosy staną się wizualnie grubsze i zdrowsze. Ważną informacją dla każdego, kto poddaje się takiej procedurze jak botox włosów jest jej wykonanie. Składa się z 2 faz, co to znaczy? Pierwszy krok to nakładanie na włosy odpowiedniej substancji, której zadaniem jest skuteczne wnikanie w strukturę włosa. To specjalnie opracowany skład chemiczny, który sprzyja efektywnemu wnikaniu składników odżywczych w ich strukturę. Zatrzymuje użyteczne substancje w środku, zapobiegając ich zmywaniu. Druga faza powoduje, że stają się gładsze i grubsze. A to dzięki, wprowadzeniu  skoncentrowanych substancji aktywnych składających się z naturalnych składników. Zapewniają trwały efekt, ponadto odżywiają włosy oraz je nabłyszczają.

Przebieg botoxu włosów

Fryzjerka myje włosy specjalnym szamponem bezsiarczanowym o pH 6,5–7,5. Ta jednostka pH dość delikatnie rozluźnia naskórek, w przeciwieństwie do tego samego prostowania keratynowego, w którym używa się bardziej zasadowego szamponu (pH 7,5-9). Szampon  jest przeznaczony do głębokiego czyszczenia, efektywnie usuwając nagromadzone na nich składniki kosmetyczne. Ze względu na brak w składzie siarczanów nie wysusza skóry głowy i nadaje się do codziennego stosowania. Przygotowuje również włosy do kolejnych czynności pielęgnacyjnych.

Następnie nakładane są takie preparaty jak: utrwalacz, serum i maska. Ich bogata formuła dostarcza składników odżywczych do struktury włosa. Pomaga też je wzmocnić i ułatwia rozczesywanie. Pozwala uzupełnić zniszczenia w strukturze każdego włosa. Specjalna technologia zapobiega dalszej utracie keratyny, która jest tracona w wyniku negatywnego wpływu czynników zewnętrznych .Kompozycję nakłada się na nawilżone włosy i utrzymuje przez 20-30 minut. Często do jednego pasma stosuje się kilka różnych mieszanek, w zależności od stopnia uszkodzenia. Resztę mieszanki zmywa się z włosów, po czym nakłada się maskę o pH 3,5-4,5 w celu zamknięcia łusek i przywrócenia równowagi nawilżenia. Włosy nie zostaną spłukane, ale dokładnie wysuszone. Dość spora ilość produktów takich jak botoks na włosy zawiera w swoim składzie naturalne olejki.

Dla kogo przeznaczony jest botox włosów?

Botox włosów, choć nie jest zastrzykiem kosmetycznym, pomaga wyglądać młodziej. Ale czy ta procedura jest odpowiednia dla każdego? Zabieg idealnie sprawdza się w następujących sytuacjach:

  • Jeśli włosy są cienkie, suche i porowate.
  • Gdy włosy puszą się i gromadzą ładunki elektrostatyczne.
  • Do włosów długich z rozdwojonymi końcówkami.
  • Po farbowaniu włosów w jasnych odcieniach.

Cechy zabiegu botoks włosów

Zwykle zabieg na włosy botoksem trwa około godziny. Być może główny udział ma utrzymywanie maski na włosach.To, jak długo efekt utrzymuje się po zabiegu, zależy od późniejszej pielęgnacji domowej. Całkowicie suche włosy stają się jedwabiste, łamliwe przestają się łamać, cienkie stają się gęstsze. Po wykonaniu zabiegu kosmetycznego następuje przyspieszenie wzrostu włosów, poprawa ich struktury i wyglądu. Włosy są lśniące, gładkie i dużo łatwiejsze do układania. Botox na włosy zawiera w swoim składzie białko, kolagen oraz keratynę, a te składniki są niezwykle korzystne dla zdrowia włosów. Kompleks witamin, ekstraktów roślinnych, aminokwasów i kwasu hialuronowego w składzie preparatu wpływa pozytywnie na włosy.

Efekt po zabiegu botoksu włosów

Zabieg botox włosów należy do kategorii tych, które dają natychmiastowy efekt. Podczas zabiegu włosy wypełniane są substancjami odżywczymi, dlatego zaczynają rosnąć szybciej i stają się grubsze. Zabieg stosowany jest przy silnym wypadaniu włosów po częstym farbowaniu, suszeniu włosów i innych zabiegach chemicznych i gorących. A także przy powolnym wzroście włosów, łysieniu, łamliwości, suchości. Procedurę można stosować profilaktycznie w pielęgnacji włosów. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, Botox na włosy praktycznie ich nie ma. Jedynym ograniczeniem są otwarte rany na skórze głowy. Należy zachować ostrożność podczas ciąży, laktacji i u osób ze skłonnością do reakcji alergicznych.

Czy botoks jest szkodliwy dla włosów?

Właściwości botoxu nie zagrażają włosom. Skład nie zawiera toksyn i agresywnych chemikaliów. Tylko witaminy, zdrowe oleje, aminokwasy. Jednak zabiegu często nie można wykonać. Może to prowadzić do odwrotnego efektu: włosy stają się łamliwe, cieńsze i wypadają. Zawsze trzeba porozmawiać na ten temat z fryzjerem, zapoznać się z informacjami na temat przeciwwskazań.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Zastosowanie się do zaleceń i odpowiednie dbanie o włosy po zabiegu, może zmaksymalizować efekt botoxu włosów. Ważne! Po botoksie nie należy często myć włosów. Wystarczy 1-3 razy w tygodniu a po umyciu lepiej pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia, niż używać suszarki do włosów. Nie ma potrzeby czesania mokrych włosów, lepiej poczekać, aż całkowicie wyschną. Konieczne jest odżywianie włosów specjalnymi olejkami, na przykład rycynowym lub łopianowym.