Nauka robienia na drutach – narzędzia i materiały

Robienie na drutach zyskuje ostatnio na popularności. Szczególnie interesują się tym hobby młodzi ludzie, którzy chcą wykazać się kreatywnością w dzierganiu wyjątkowych i mocno spersonalizowanych projektów. Dzierganie z zasady nie należy do zajęć mocno skomplikowanych, aczkolwiek na samym początku może sprawiać niemałe kłopoty. Tym bardziej, jeśli nie mamy wystarczająco dużo cierpliwości i samozaparcia. Od czego zacząć naukę dziergania na drutach i jakie materiały będą na pewno potrzebne? Omówimy to w poniższym artykule!

Jakie druty do dziergania?

Na pierwszy ogień idą druty. I to nie byle jakie, ponieważ muszą być to druty dziewiarskie. Na rynku znajdziemy ich całe mnóstwo. Poszczególne modele drutów różnią się głównie rozmiarami i materiałem wykonania. Może wydawać się to zabawne, lecz oba te czynniki odgrywają sporą rolę. Inaczej pracuje się drutami drewnianymi, a inaczej wykonanymi z bambusa czy metalu. Również i grubość drutów jest ważna, ponieważ od tego zależeć będzie wielkość poszczególnych oczek. Jakie zatem wybrać druty do dziergania na dobry początek? Zaleca się w tym temacie wybór drutów metalowych o rozmiarze 12.

Jakie materiały do dziergania?

Drugi element układanki to materiały do dziergania. Tutaj do dyspozycji mamy całą gamę wszelkiego rodzaju kordonków, włóczek i mulin. Tutaj również widoczny jest podział na rozmiary, a zatem w sklepach znajdziemy zarówno grube, jak i cienkie włóczki. Ponadto nie możemy zapomnieć o milionach barw i odcieni, które mamy do dyspozycji. Do wyjątkowych odmian włóczek należą włóczki cieniowane. Właśnie taka mnogość materiałów pozwala nam tworzyć dzieła wysoce wyjątkowe i oryginalne. W końcowej fazie mogą przydać się różne dodatki i akcesoria dziewiarskie, takie jak guziki czy wstążki.

Dlaczego warto dziergać na drutach?

Powodów dla których warto uczyć się dziergania jest bardzo dużo. Przede wszystkim hobby to doskonale odpręża, relaksuje i uspokaja. Ponadto wraz z nabieraniem doświadczenia, możemy skusić się na wyrabianie dzianin z przeznaczeniem na handel. Tym samym dzierganie na drutach może z biegiem czasu przerodzić się w dodatkowe źródło dochodu.