Nowoczesne zarządzanie flotą

Zarządzanie flotą pojazdów wymaga stałej kontroli ich stanu oraz analizowania ich położenia. Dostęp do najnowocześniejszego oprogramowania znacząco ułatwia nadzorowanie kierowców oraz zarządzanie ich zasobami. Nowoczesne lokalizatory GPS umożliwiają pozyskiwanie informacji z innych systemów zainstalowanych w pojeździe. Bez problemu łączą się z tachografem obecnym w samochodzie ciężarowym oraz pozyskują dane z czujników obecnych w aucie. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do wielu danych, a urządzenie zamontowane w pojeździe pełni tak naprawdę funkcję mikrokomputera nieustannie raportującego o stanie pojazdu.

Jak wybrać właściwe urządzenie?

Podstawowym aspektem podczas wyboru urządzenia pokładowego OBU lub ZSL powinno być sprawdzenie ich certyfikowanych dostawców na stronie Ministerstwa Finansów. To zapewni nam pewność, że wybrany sprzęt zostanie właściwie skonfigurowany z usługą e-TOLL.

Jak działa system e-TOLL

System e-TOLL opiera się na technologii pozycjonowania satelitarnego. Dane pojazdu są automatycznie wysyłane do systemu naliczającego wymaganą opłatę za przejazd płatnym odcinkiem drogi. Należy pamiętać, że rejestracja w elektronicznym systemie opłat e-TOLL to obowiązek wszystkich kierowców poruszających się po drogach płatnych pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu lub zestawu pojazdów powyżej 3,5 tony. Możliwa jest rejestracja internetowa, w jednym ze stacjonarnych punktów obsługi klienta oraz za pośrednictwem wybranego dostawcy kart flotowych.

Naliczana przez system kwota jest w pełni zależna od położenia pojazdu. Aby skutecznie przekazywać dane geolokalizacyjne użytkownicy mają trzy sposoby:

– aplikację mobilną e-TOLL PL,

– urządzenia pokładowe OBU,

– ZSL – Zewnętrzy System Lokalizacyjny.

Niezawodne lokalizatory GPS

Wyposażenie się w profesjonalny lokalizator GPS umożliwia klientowi otrzymywanie regularnych raportów o dokładnym stanie pojazdów. W wygodny sposób za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki internetowej mogą sprawdzić dane ze wszystkich czujników. Umożliwia to m.in. monitoring wagi pojazdu, czujnik otwarcia drzwi, przebieg pojazdu, ilość paliwa w zbiorniku, czy dane dotyczące techniki jazdy danego kierowcy.

Przy zakupie urządzenia służącego przesyłaniu danych do usługi e-TOLL GPS prawidłowo weryfikujący położenie geograficzne pojazdu ma ogromne znaczenie. To od niego zależy poprawność naliczanej opłaty. Warto wybrać dostawcę urządzenia oferującego weryfikację poprawności pozycji GPS mającego możliwość odpowiedniej konfiguracji aplikacji mobilnej z uwzględnieniem ilości odbieranych połączeń satelitarnych.